20. juuni Kuidas lunastada oma kodulehe positsioon

Kui teie veebileht langes Google pingereas kui kivi, siis siikohal mõned võimalused, kuidas lunastada oma kodulehe positsioon.


Kuidas lunastada oma kodulehe positsioon


Kui teie veebileht langes Google pingereas kui kivi, siis siikohal mõned võimalused, kuidas lunastada oma kodulehe positsioon, et saada tagasi mängu.

Google Panda update on ehk kõige suurema mõjuga algoritmi muudatus, mis veebilehti kunagi tabanud on. Inglise keeles on see  olnud juba mõnda aega, kuid Google kehtestab uue algoritmi ka teistes keeltes (muuhulgas eesti keeles)  - ja see on ikka veel kõige kuumem teema SEO maailmas. Mis seal imestada, kui Panda update praktiliselt kujundab ümber kogu otsinguturu (search engine market).

Google uue algoritmi eesmärk on parandada otsingu kvaliteeti - Panda abil soovitakse kaotada dubleeritud sisu, eemaldada madala kvaliteediga veebilehed ja kodulehti, millel puudub väärtuslik teave.

Artiklis Artiklifarmide statistika allakäik on välja toodud pingerida veebilehtedest, kes kaotasid kõige enam Panda muudatusest. Need veebilehed praktiliselt visati välja Google'i otsingutulemuse paremusjärjestusest. Kuid need ei saanud kannatada mitte üksnes statistiliselt, vaid ka majanduslikult! Selle tulemusena näiteks Mahalo.com vähendas ettevõttes töötajaid 10%.

Paljud veebilehed üritavad saada tagasi kaotatud positsioone otsingutulemustes. Aga paljud veebilehed suutsid Panda muudatust ka enda kasuks pöörata.

Kõik see möll käib Google Panda ümber, mis toob õnneks turundajad tagasi ühe põhilise asja juurde, milleks on veebilehe kõrge kvaliteet, relevantsus ja asjakohane sisu.


Võimalused, kuidas lunastada oma kodulehe positsioon


  • Kontrollige, kas seda põhjustas ikka Panda
Panda käivitati inglise keeles juba 24. veebruaril järk-järgult, nii et kui teie inglise keelne veebileht kukkus paremusjärjestusest enne seda või palju hiljem, siis võib olla põhjus milleski muus. Kontrollige oma statistikat enne, kui te süüdistate uut algoritmi.

Väljaspool inglise keelt ei ole Panda update veel rakendatud täies mahus ja töö selles suunas käib. Nii et Eesti otsinguturul toimuvad Panda muudatused juuni kuu jooksul ning pärast seda.
  • Analüüsige kodulehe iga sisulehte eraldivõetuna
Google Panda puhul käsitletakse iga üksikut sisulehte eraldi, mis on madala väärtusega või  milles on pinnapealne sisu. Seega saate kergesti teada, kust alustada kodulehe uuendamist ja täiendamist. Iga sisuleht eraldi!
  • Kuid enne muudatust kirjuta valmis huvitav ja asjatundlik sisu
Kõiki sisulehti pole ilmtingimata vaja parandada, kui selleks pole alust. Kuid loogiline on ümber hinnata veebilehe sisu, kui see langes Panda muudatuse tõttu. Selle  võis tingida ka mõni teine SEO asjaolu, näiteks konkurendid panustasid SEO turundusse. SEO põhireeglid on ikka samad. Selleks loo sisu, mis on autoriteetne, kasulik ja ainulaadne. Sisust on alati kasu! Kui te arvate, et piisab veebilehe sisust, mis lihtsalt keerutab ümber märksõnade, siis selline sisu ei ole otseselt vale, aga ka mitte päris täpselt see, mida Google Panda tahab ja arvesse võtab! Küsige endalt, mida on vaja, et sisu oleks teie kodulehe lugejale väärtuslik.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust. Aitame teil koostada uued tekstid ja teie koduleht saab jalad alla!
  • Pidage meeles, et Google otsing ei ole ainus veebiliikluse allikas
Kui teie veebileht on suunatud USA turule, siis tõenäoliselt saate liiklust ka Yahoo või Bing jt otsingumootorite abil. Kuid Eestis on Google.ee absoluutne turuliider, kus teiste otsingumootorite turuosa on praktiliselt olematu. Google.ee on Eestis teie suurim veebiliikluse tootja. Muidugi juhul, kui te panustate SEO turundussse. Aga kui te seda ei tee, siis tahes-tahtmata te sõltute Google muudatustest ja ärimudelist, mis sel juhul on negatiivne (konkurendid võidavad). See on ka peamine põhjus, miks internetiärid ja e-poed ebaõnnestuvad varem või hiljem ning ära kustuvad. Google.ee tegevust ei saa ignoreerida.

Google eesmärk on muuta õnnelikuks otsingumootori kasutaja, mitte veebilehe tegija või selle omanik.

Ps. Google toetab enam brändi loomist, mitte veebilehe tegemist. Seetõttu otsingumootor kaldub eelistama juba kehtestatud kaubamärke.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar