Tasuta eyetracking


Kuidas koostada oma kodulehel tasuta eyetracking?


Eyetracking prioriteedid

Eye tracking - inimese vaatamistrajektoori jälgimine ehk kuhu inimese pilk liigub.

Mida inimene teie kodulehel vaatab ja kuidas seda tasuta teada saada?


Koostage oma kodulehel eyetracking küsimustik.
  • Mis teile kodulehel kõigepealt silma jäi?
  • Kuhu te edasi vaatasite ja kaua te midagi vaatasite?
  • Kas te saite aru, mis lehega on tegemist?
  • Kas te leidsite üles lingi "tasuta konsultatsioon"?
  • Kas midagi oli puudu?
  • Mida te tahtsite veel leida kodulehelt?

Kuidas toimub eyetracking tegelikult?


Suurettevõtted pööravad eyetracking uuringutele suurt tähelepanu ja kulutavad sadu tuhandeid, et oma kodulehe disaini ja funktsionaalsust efektiivselt tööle rakendada.

Eyetraking uuringute läbiviimiseks pannakse inimese pähe seade, mis salvestab silma liikumise monitori peal ära.Eyetracking seade salvestab kuhu inimene vaatab ja kaua ta vaatab ning kuhu ta pilk edasi liigub. Inimesele antakse erinevaid ülesandeid midagi üles otsida ja seejärel jälgitakse seadeldise abil, kust inimene seda otsima hakkab. Kui nüüd inimene otsib seda teisest kohast, kus näiteks toodud tasuta konsultatsiooni link asub, siis saab kodulehe ümber seadistada või panna mainitud info parema koha peale. Salvestamise tulemusel saadakse sarnased vaated.Punast ala vaatab inimene kauem, kollast vähem, sinist ja halli veelgi vähem. Sellise tulemuse saamiseks on vaja testida palju inimesi ja eye tracking teenus on väga kallis.

Kui teie viite läbi tasuta eyetracking uuringu ja küsitlete ligikaudu 100 inimest, siis arvamused hakkavad korduma, need kattuvad suurel määral ja on sarnased, mis olid 10 esimese inimese puhul. Alustuseks koostage sihtrühm. Saatke info näiteks tuttavatele või pereliikmetele, kolleegidele või klientidele. Küsige nende käest küsimusi, mida te tahate teada oma kodulehe kohta.


Eyetracking uuring toob välja piirkonnad, kuhu inimene silmadega liigub teie kodulehel ja tekivad prioriteedid, mille tulemusi saate internetiturunduses hiljem ära kasutada.

Nb! Lehel toodud eyetracking uuringu küsimuste vastuseid ootame: kontaktil

Veel lugemist:
Internetiturunduse teenused
Tasuta koduleht
Turundusblogi

Bookmark and Share


 

Excellent SEO

Internetiturundus Excellent SEO