Müük internetis


Miks TOP 10 otsingumootorites suurendab teie müüki internetis?


TOP 10 otsingumootorite paremusjärjestuses on suurepärane võimalus saada kodulehele rohkem külastajaid ja rohkem kliente, et suurendada müüki internetis. Internetiturunduse statistika näitab, et  võti edukaks internetiturunduseks internetiettevõtluses, on omada kõrget kohta otsingumootorite pingereas
:
  • Teie kliendid on internetis ja neil on raha. Enam kui 1 miljard inimest kasutab internetti ja interneti kasutajad veedavad internetis aega 2 korda enam kui televiisorit vaadates ja kulutavad internetist saadud info abil ligi 150 miljardit USD. Nendel inimestel on raha, nad soovivad osta ja nende seas on teie kliendid.
interneti kasutajatest kasutavad otsingumootorit vajaliku kodulehe leidmiseks
Graafikul: Interneti kasutajatest kasutavad otsingumootorit (SE, vt punane) vajaliku kodulehe leidmiseks.

See tähendab, et miljonid inimesed kasutavad otsingumootorit iga päev kodulehtede otsimisel. Google TOP 10 aitab teil muuta oma kodulehte nii, et kliendid jõuavad ennekõike teie kodulehele ja mitte teistele veebilehtedele.

Miks on vaja oma koduleht otsingumootoritele optimeerida?


Mõned inimesed arvavad, et piisab sellest, kui kodulehest anda teada võimalikult paljudele otsingumootoritele ja nii saab kõrge paremusjärjestuse. Kahjuks see ei ole nii. Kui te olete juba otsingumootorite TOP 10 hulgas, siis on vajalik ehitada lingid üles rahulikus tempos. Kuid enne on vaja jõuda TOP 10 hulka. Kui teie ei optimeeri oma kodulehte, siis te ei saa kõrget kohta otsingutulemuses. Kuid ka teie konkurendid tahavad olla TOP 10 hulgas ja pingutavad selle nimel. Kes optimeerivad oma kodulehte, need edestavad otsingumootori pingereas optimeerimata veebilehti.

Näiteks meil on klient, kes pakub head teenust, kuid see info ei jõudnud ostjani. Kuid pärast seda, kui ta tellis meilt uue tasuta kodulehe ja otsingumootoritele optimeerimise, jõudis ta info ostjani kõigi 30 märksõnaga, millega ta soovis TOP 10 seas olla. Varem oli koduleht elutu, nüüd kihab see kvaliteetsetest klientidest kes sisestavad tellimusi. Tema äri edeneb paremini kui kunagi varem pärast kodulehe optimeerimist.
  • Mitte kõik kodulehed ei saa olla paremusjärjestuse kõrgel kohal. Internetis on miljardeid kodulehti ja kõik ei saa olla TOP 10 seas. TOP 10 hulgas on vaid vähesed kodulehed, millel on relevantsed ja asjakohased võtmesõnad. Teie peate kindlustama, et teie koduleht vastab nõuetele. Kui otsingumootor ei leia, et teie kodulehel on oluline näiteks päevituskreem, siis otsingumootor ei saa anda kodulehele kõrget kohta selle märksõnaga. Kodulehe parandamise protsessi, mille alusel muudetakse märksõna relevantseks, nimetatakse otsingumootorile optimeerimiseks (SEO).
  • Teie koduleht peab kajastuma TOP 10 tulemuses. 75% otsingumootori kasutajatest ei lähe kunagi kaugemale kui otsingutulemuse esileht ehk TOP 10. Selleks on mitmed põhjused. Kui te tegelete uuringutega, siis te tõenäoliselt vaatate läbi suure osa linke ja vaatate läbi mitu lehte. Kuid Google otsingumootor on kiiremini arenev otsingurobot kui kunagi varem, kes soovib otsijale pakkuda kvaliteetset tulemust, mistõttu leiab otsija vajaliku info juba TOP 10 hulgast, ning otsijal puudub vajadus minna vaatama järgmist lehte rääkimata kolmandast otsingutulemuse leheküljest. Seda tarbija käitumist on palju uuritud spetsialistide poolt ja ka Google poolt. Kui otsija saab info esimeste linkide juurest, siis ta võrdleb pakkumisi ning teeb nende põhjal otsuse ega ei kliki enam otsingutulemuse järgmisel lehel. Sel põhjusel on otsingumootoritele optimeerimine väga oluline, kui te soovite olla edukas internetiturunduses. Google TOP 10 (lingi) teeb otsingumootoritele optimeerimise võimalikult lihtsaks, kus te saate täpsed juhised mida teha.

Kuidas otsingumootorid annavad kodulehele page ranki?


See on tehniline osa, kuid see aitab teil mõista, kuidas tekib positsioon otsingutulemustes. Neid matemaatilisi valemeid nimetatakse auaste algoritmideks - ranking algorithms. Kuid otsingumootorid ja Google ei avalikusta, mille alusel orgaanilise otsingutulemuse järjestus tekib. Kuid Google TOP 10 tellimisel saate ülevaate, mis aitab teil kodulehel sisse viia muudatused, et algoritmi komponendid oleksid arvesse võetud. Kõik suured otsingumootorid kasutavad sarnaseid komponente ja põhimõtet, et anda arvuline väärtus - rank kodulehele, et mõõta suhtelist tähtsust. Algoritmides on erinevused, kuid põhimõte on sama. Meie fookus on Googlel.

Kuidas Google hindab teie kodulehte ehk annab auastme - page rank´i?


Google selgitab oma hindamise põhimõtet ettevõtte koduleheküljel: PageRank Technology Overview. Google PageRank tegeleb lingi struktuuriga ja millised kodulehed on kõige tähtsamad. Analüüsid tehakse, et järjestada kodulehed relevantsuse põhjal, et konkreetselt sooritatud otsing oleks asjakohane. Kombineeritult üldine tähtsus ja otsitud märksõna relevantsus, kus Google suudab panna kõige usaldusväärsemad ja olulisemad tulemused kõige ette. Nagu mainitud Google kasutab PageRank´i, mis on matemaatiline valem, milles on oluline osa kodulehele suunavatel viidetel ehk linkidel.

Koduleht vajab kvaliteetseid linke. Et saada kõrget PageRank´i, pead ehitama üles lingid oma kodulehe suunas, mis on asjakohased sinu kodulehe sisuga. Näiteks siin on lihtne põhimõte: kui te lingite teemal päevituskreem, siis tuleb linkida sisulehele päevituskreem ja ka link peab välja nägema kui "päevituskreem". Lingid peavad olema kvaliteetsed. URL abil viitamine ei ole asjakohane! Mida enam asjakohased veebilehed ja kõrgema PR saanud lehed viitavad teie kodulehele, seda parem on teie paremusjärjestus. Kui te olete jõudnud juba TOP 10 hulka, siis tuleb teil koguda linke, et oma positsiooni veelgi tõsta ning kindlustada.

HOIATUS!


1 spämm-tehnikas element võib hävitada kõik! Kui see on kodeeritud kodulehele, tuleks spämmi allikas kõrvaldada (nt. Cloaking, Doorway Pages, Misleading Redirections, Hidden Text - taustaga sama värvi tekst, ka tekst mis on peidetud CSS tag sisse). Sellega võite saavutada lühiajalisi tulemusi, kuid on äärmiselt tõenäoline, et otsingumootorid keelavad kodulehe ehk koduleht saab penalti. Teatud spämmi elemente te ei pruugi näha, need võivad asuda sisu haldamise süsteemis (CMS) peidetud tekstiga lõigud juhul, kui te olete sattunud kelmuse või ebaeetilise optimeerija ohvriks, kes kasutab spämm-tehnikat. Kuid selline "optimeerimine" annab lühiajalised tulemused. See on riskantne, nii on teie internetiettevõtlus tõsiselt ohus, kuna teie leht võidakse blokeerida otsingumootorite poolt. Kuigi need tekstilõigud ei ole mõeldud otsingurobotite eksitamiseks, võivad otsingumootorid tõlgendada neid varjatud tekste spämmina ja te saate selletõttu penalti. Google saab teie kodulehe positsiooni ka kukutada. Loe lisaks ka Spamhaus.

Tasuta turundus ja internetiturundus aitab teil ehitada üles kodulehe, mis on kasulik teile kui lehe omanikule - ja ka otsingumootoritele nähtav ning  teie müük internetis kasvab. Meil on kogemused. Otsige Googles märksõna "internetiturunduse kogemused".


Veel lugemist:
Otsingumootoritele optimeerimine
Internetiturunduse teenused
Internetiturundus
Kodulehe loomine
Kodulehe tegemine
Kodulehe valmistamine
24-tunniga 12 märksõna Google Top 10-s
Google TOP 10
Bännerite valmistamine

Bookmark and Share
Excellent SEO

Internetiturundus Excellent SEO