14. dets Väikeettevõtte turunduskanalid

2500 väikeettevõtte seas läbiviidud küsitluse tulemusel selgus, et otsingumootoritele optimeerimine on tähtsaim turunduskanal, mis reeglina valiti välja sõltumata sellest, milline oli väikeettevõtte tegevusvaldkond.


Väikeettevõte turunduskanalid


2500 väikeettevõtte seas läbiviidud küsitluse tulemusel selgus, et otsingumootoritele optimeerimine on tähtsaim turunduskanal, mis reeglina valiti välja sõltumata sellest, milline oli väikeettevõtte tegevusvaldkond.

Väikeettevõtjale esitati küsimus: "Kui teil tuleb panna kõik oma aeg ja eelarve ainult ühte turunduskanalisse, siis mis see oleks?"


43% vastajatest leidis, et see turunduskanal oleks SEO

  • 32,9% otsingumootoritele optimeerimine ehk SEO (orgaaniline otsingutulemus)
  • 9,8% otsingumootoriturundus ehk SEM (makstud reklaam)

Mis on samuti huvitav, et traditsiooniline meedia on järgmisel kohal pärast otsingumootoritele optimeerimist. Traditsiooniline meedia kui kanal hõlmab ajalehed, kataloogid, otsepostitus, raadio jt turunduskanalid. Nendest kanalitest omakorda osutus eelistatumaks ajalehed ja otsepostitus.

Huvitav, et väikeettevõtjad on suuresti loobunud traditsioonilistest meediast kui kõige olulisemat turunduskanalist. Kuid tasub tähele panna, et neil ei palutud otsustada milline on parim kanal, vaid millist kanalit tasub hoida alles kui oleks valida ainult üks. Kui küsimus on tulemuslikkuses, siis võib öelda, et otsingumootoritele optimeerimine annab 70-80% kui mitte rohkem.

"Kas te edendate oma äri järgmiste veebilehtedega?"


Facebook (mitte Facebook Ads) oli kõige tavalisem vahend, mida kasutab 2500 ettevõttest 70 protsenti

Kuid Facebook (mitte Facebook Ads) oli kõige tavalisem vahend, mida kasutab 2500 ettevõttest 70 protsenti. Väikeettevõtetele esitati küsimus: "Kas te edendate oma äri järgmiste veebilehtedega?"

Miks ei kasutata tasulist turunduskanalit?


facebook ads turunduskanali kasutamise protsendid

3 märgitud põhjust, miks väikeettevõtja ei kasuta Facebook Ads´i (tasuline reklaam):

1. Ei saa soovitud klienti
2. Liiga kallis reklaam
3. Madal CTR (kui tihti nähtud reklaami klikitakse)

3 põhjust, miks ei kasutata Google AdWords`i (tasuline reklaam):

1. Ebaefektiivne klientide võitmiseks
2. Liiga kallis
3. Kaotatud raha


väikeettevõtte turunduskanalid

MerchantCircle, mis kuulub nüüd portaalile Reply.com, avaldas väikeettevõtja arusaamad ja uuringu turunduskanalitest, mis viidi läbi selle aasta novembris. Uuringus osales ligikaudu 2500 väikeettevõtet. Ligi 80% olid ettevõtted, kus on vähem kui 4 töötajat. Ainult 1,7% vastanutest olid ettevõtted, kus on enam kui 50 töötajat. Enamik (63%) väikeettevõtteid vastasid, et nad kulutavad aastas turunduseks $2500 (1900€) või vähem.Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar