07. sept Kodulehe loomine

Kodulehe loomine on kõige olulisem internetiturunduses, aga  ettevõtjad eksivad kõige enam kodulehe loomise vastu.


Kodulehe loomine ei ole sugugi raske


Kodulehe loomine on väga lihtne ja seetõttu paljud ettevõtjad  proovivad kätt, teevad kodulehe ise valmis. Eriti kui sisuhaldamine on tehtud puust ja punaseks. Hea võimalus hoida raha kokku, kas pole?!

Teine suur grupp ettevõtjaid kellel ei ole aega või tahtmist sellega tegeleda tellivad kodulehe võimalikult odava hinna tõttu mõne IT tuttava kaudu või mõne serveri teenuse pakkujalt, kelle põhitegevus ei ole kodulehe loomine või  ka mõne "asjatundja" soovitusel, kelle "hea" soovitus on kinni makstud mõne kodulehe pakkuja poolt. Ka see koduleht saab loodud, aga milline?

Kõiki neid kodulehti ootab ees kurb saatus. Sest pärast kataloogidesse sisestamist saabub kurja kuulutav vaikus juba mõne päeva jooksul.  See jääbki nii. Igaveseks!

Surnult sündinud kodulehed


Iga päev lisatakse interneti kataloogidesse üle 30 uue veebilehe, mis enamasti pakuvad toredaid tooteid ja ideid, kuid kaovad kuu jooksul interneti sügavusse, kuna kodulehe loomine on olnud algusest peale vale. Seetõttu loodud kodulehed on surnult sündinud.

Vaid 2 lehte sajast vastab enam vähem internetiturunduse standarditele. Eriti  kurb on siis, kui tehakse valmis e-pood. Sellisel puhul ei aita ka reklaam, sest nagu see katkeb, vajub sait interneti sügavusse. 

Paljud saidid on tehtud toetuste alusel (lehel on nõuetele vastav märk), kahjuks ka need kodulehed on loodud valel põhimõttel ja neid ootab ees sama saatus. Äri kukub läbi.

Eksitavad kodulehe loomise juhendid


Aktiva portaalis jahmatas meid seal avaldatud Internetiturunduse juhend (Internetiturundus ja sotsiaalne meedia ettevõtluses), mis  õpetab kodulehe loomist, aga soovitame seda kindlasti (!) vältida, kui te ei soovi läbida ellujäämiskursust. Internetiturunduse suitsiid. Ainuüksi juba esimesed sammud on täiesti  põhja. Kui keegi on seda lugenud või tunneb huvi, siis võime sellest rääkida pikemalt.

Õigeid asju tuleb teha õiges järjekorras


Kodulehe loomine ei ole raske.Te võite teha isegi õigeid asju, aga kui te teete neid vales järjekorras, ei saavuta te loodetud tulemust ja edu. Te võite selle juures mõelda, et ma teen ju õigeid asju, kuid  miks ei õnnestu?! Kuid edukad  kodulehti iseloomustab see, et on tehtud õigeid asju õiges järjekorras.

Näiteks te hoiate kokku ka väga palju raha, kuna õigesti loodud kodulehed vajavad vähe reklaami. Kodulehe leiab ostja ise üles. Kui te aga  teete seda algusest peale valesti, võite kogu oma vabad vahendid paigutada reklaami, kuid ikka pole tulemust. Samal ajal teie konkurent ei tee üldse reklaami, kuid elab väga töiselt.

Ka meie kliendid ei tee reklaami, kuna nende kodulehel on elu ja tellimused peal, siis käed ja jalad tööd täis. Kuid see ei ole ainus põhjus.

Kodulehe loomine on kõige olulisem internetiturunduses, kuna üksnes õigesti tehtud koduleht loob konkurentsieelised, mida saab edukalt ära kasutada ning kindlustada oma positsioon ja ettevõttele tulevik. Vt ka Internetiturunduse koolitus.

Märksõnade analüüs ja turu tegelik olukord


Märksõnade valik on vigane või puudub üldse. Sageli kasutatakse kataloogide edetabelit (nt Neti), mis ei ole selleks puhuks mõeldud või ei peegelda turu tegelikku olukorda. Neid andmeid ei saa võtta aluseks kodulehe loomisel. Õigete märksõnade valimine eeldab põhjalikku analüüsi. Meie kogemused näitavad, et ainult õiged sõnad, fraasid ja semantika kumulatiivselt annab ootuspärase tulemuse. Kodulehe loomine koosneb paljudest komponentidest, kuid kodulehe edu sõltub märksõnadest  ca 50%. Teil võib olla hea sõna, aga te lasete sihtgrupist mööda kui see ei ole täpne. Asjade sees olles kaldume arvama, et tunneme põhjalikult oma ala.  Meie kõik kliendid on saanud üllatuse osaliseks pärast seda, kui said kätte analüüsi tulemused, mis paljastas turu tegeliku olukorra.

Määrksõnade analüüs tuleb teha enne kodulehe loomist


Meie klientide kodulehed saavad eranditult märksõnade analüüsi (vt teenus) enne kodulehe loomist. Kui see teha pärast loomist, tuleb enamasti kogu sait ümber ehitada, sest analüüs toob välja suured vead ning kogu struktuur ja sisu vajab põhjalikku muutmist.

Alustaval ettevõtjal pole kunagi raha ülearu palju, siis see ei ole küll koht mille arvelt kokku hoida! Kui te jätate ära konkurentsi uuringu, siis te lihtsalt ei saa teada, mida konkurent teeb ja kuidas ta seda teeb. Aga kui te jätate ära märksõnade analüüsi, siis hiljem on võimatu teha tasemel internetiturundust, ka otsingumootoritele optimeerimine ilma seda analüüsi arvestamata  ei ole professionaalne.

Kui otsingumootoritele optimeerimine (SEO) teha hiljem, siis märksõnade analüüs võimaldab teil juba ehitada üles kodulehe õige arhitektuur.

Märksõnade analüüs on võti domeeni valimiseks


"Mida ei tohi mitte mingil juhul tegemata jätta?" küsitakse vahel meie käest. Siis  õige vastus on märksõnade analüüs.

Selle alusel te saate otsustada, milline on õige domeen.

Kui te tellite domeeni ära enne, siis jätate vähemalt 25% oma potentsiaalist kasutamata. Meie soovitus sel juhul, registreerige uus.  See  maksab vaid 100-300 krooni.

Kuid uue domeeni tegemine loodud saidile tähendab sisuliselt uue kodulehe loomist.

Internetiturunduses on domeeni õige valik väga oluline samm ja seda tuleb teha õiges järjekorras, pärast märksõnade analüüsi, mis sisaldab asjakohast nõu.

Kodulehe loomine ja hea algpositsioon


Kodulehe loomine on väga oluline osa ja kui koduleht õigesti teha ja asjad õiges järjekorras, saab teie koduleht kohe hea algpositsiooni ja seejärel saate teha seda üha paremaks, et kindlustada oma positsioon turul.


Uuelt kodulehelt leiate täpsemat infot meie teenuste kohta
ning saate tutvuda tehtud töödega.
Vaata edasi siit: www.interneti-turundus.org


Veel lugemist
Tasuta koduleht
Kodulehe tegemine
Võtke ka meiega ühendust, sest meie esimene konsultatsioon on tasuta!   


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar