07. veebr Reklaam

Reklaam on turunduse tähtsaim vahend, aga milline on atraktiivne reklaam?


Reklaam


Reklaami saab hinnata mitme nurga alt: disaineri, turundaja, reklaami tellija või reklaami sihtrühma vaatevinklist. Hetkel toimub ühes tuntud ajalehes konkurss, kus selle ajakirjanikud valivad parimat reklaami ning võitja reklaam avaldatakse tasuta veel üks kord. See on ajakirjanike vaatenurk. Samas ühe meediaväljaande eesmärk ei ole kindlasti reklaami tasuta avaldamine, sestap loodetakse selle tulemusel kasvatada lehes reklaamimahtu.

Atraktiivne reklaam vajab loovideed, eeskujulikku disaini, mõnusat lugu, kuid kõige selle juures reklaami eesmärk on eelkõige kliendi toote või teenuse müük. Kui reklaam ei mõjuta müüki, siis võib olla reklaam kellegi meelest kuitahes hea, aga kui see ei paranda ettevõtte majandustulemust, ei saa see olla hea reklaam. Iga ettevõte on huvitatud eelkõige kasumi teenimisest ja reklaam on vahend, mitte eesmärk omaette.

Milline on atraktiivne reklaam?


Milline on atraktiivne reklaam, mis müüb?

Kas see reklaam ütleb, milline on toode või see ütleb, mis tulemust võib klient oodata? Tarbijat ei huvita kuidas tootja selle välja töötas, vaid milline on tulemus. Mille poolest see toode on eriline ei tähenda seda, et te üritate reklaamiga seda lõpuni lahti seletada. Vaatajale tuleb jätta võimalus ise edasi mõelda.

Kas reklaami esimene lause on atraktiivne? Reklaami edu sõltub reklaami esimesest lausest. Esimese lause eesmärk on, et vaataja loeks või kuulaks ka ülejäänud reklaami. "Mis kasu potentsiaalne klient saab!?" on võtmeküsimus.

Kas reklaamile saab vastu väita? Tähtis pole mitte see, et teie toode või teenus oleks perfektne või ilmtingimata parem konkurendi tootest, vaid reklaam, mida te tootele teete, ületab peamised kliendi vastuväited. Aga ka seda, kas see annab vaatajale midagi uut, mida ta tajub avastusena. Atraktiivne reklaam ei pressi peale kui algav müügimees, vaid pakub välja loo, mis teeb selle toote atraktiivseks, mis tundub põnev. Pikk reklaam töötab juhul, kui vaataja viiakse oma või loodud maailma. Lugu võiks jääda poolikuks ja mitte avaneda enne reklaami lõppu. Internetireklaam võimaldab lugu uuesti näha ja atraktiivset reklaami iseloomustab see, et seda vaadatakse mitu korda, et olla veendunud, et saadi asjast aru nii nagu reklaamija seda mõtleb.

Kas reklaam ütleb, mille poolest toode või teenus on parem? Konkurentsieelis. Miks potentsiaalne klient peaks ostma teie toodet ja miks mitte konkurendi käest? Kas see ütleb täpselt, mille poolest on see parem? Kui teil sellele vastust pole, siis tuleb enam panustada juba eelnevalt toodud punktile. Aga kui teil on eelised, ent ei anna sellele vastust, siis, kas teil on mõtet sellist reklaami teha? Samas atraktiivne reklaam ei taotle iga hinna eest meeldimist. Tähtis on emotsioon, kuid see ei pea mahtuma tavapärastesse raamidesse. Reklaam ei pea olema naljakas, küll aga vaimukas, mis sisaldab üllatust, mis on vaimukalt tabav.

Garantii? Usaldus. Atraktiivne reklaam "peidab" seda eneses või toob välja selge garantii.

Mida on vaja teha? See kehtib eriti internetireklaami puhul, mis tähendab siis seda, et luuakse keskkond või kampaanialeht, mis viib kliendi tegema soovitud protseduuri lõpuni. Atraktiivne reklaam ütleb täpselt, mida on lugejal vaja teha, et saada see kasu, mida talle teie reklaamiga lubatakse. Reklaami analüüs aitab eemaldada kõrvalise, mittevajaliku.

Kas te jälgite kliendi käitumist? Kuna reklaam kutsub lugejat tegutsema, on võimalik selle reklaami tulemust hinnata, eriti internetireklaami puhul. Te vajate täpset statistikat sama palju kui head reklaami.

Kas te testite reklaami? Kõik reklaamiosad on vaja regulaarselt testida, sest testimine on võti edukaks reklaamimiseks. Testida saab ühte asja korraga. Testida tuleks erinevaid avalauseid, näiteks mõne sihtrühma esindaja peal üks lause. Teise peal teine lause. Või ühte reklaami  avalauset ühel perioodil ja teist teisel perioodil. On selleks siis kas päev või nädal või mõni muu periood sõltub juba teie eesmärgist. Reklaami testimise juures tuleb jälgida kui suur oli müük ja kasum.

Kas reklaam võimaldab proovida? Sageli jäetakse see võimalus kasutamata, aga kui vähegi võimalik, siis lubage kliendil proovida teie toodet või teenust tasuta.

Kas reklaam annab midagi lisaks? Vahel kliendid mõtlevad: "Jah see kõik on väga hea, aga mis on see komm?" mis käivitab tegevuse. Tavaliselt kasutatakse sel puhul mõnda loosivõimalust või mõnda teist tegevust, mis pakub mängu ilu. Emotsioon on väga vajalik ja vaatajale meeldib, kui reklaam loob unikaalse emotsiooni. See jääb meelde.


Lisaks lugemist:
Mida meie pakume tasuta?

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar