27. mai Panda update

Google rakendas Panda uuenduse juba aprillis inglise keelt kõnelevates riikides, kuid paljud kodulehed pole suutnud sellest toibuda.


Panda update


Google rakendas Panda uuenduse juba aprillis inglise keelt kõnelevates riikides, kuid paljud kodulehed pole suutnud sellest toibuda.

Kui Google hakkas rakendama algoritmis Panda update muudatust inglise keelt kõnelevates riikides, avaldas see suurt mõju paljudele domeenidele.  Eelkõige  said pihta need kodulehed, mille optimeerimisel panustati artiklifarmidele. Linkide loomine ehk link building on olnud oluline osa kodulehe välisest optimeerimisest ja laialt levinud tehnika, kuid Google otsustas selle tähtsust vähendada ja väärtustab senisest enam kodulehe head sisu ning kodulehe sisu optimeerimist. Sisu on tähtis!

Panda uuendus tõi ettepoole firmade kodulehed, millel on väärtuslik sisu, kuid vähem väliseid linke, eriti aga linke artiklifarmidest. Artiklifarmide tõttu kõrgele kohale jõudnud ettevõtted kukkusid tahapoole Google orgaanilise otsingu pingereas ja neid ei leia enam üles varem indekseeritud märkõnade alusel.

ehow

Näiteks Ehow.com sai tõsise tagasilöögi.

ehow statistika reach

Ehow kaotas suure osa nähtavust Inglismaal kui ka USA-s.

ehow statistika pageviews

Computing.net kukkus vabalangusesse.

computing.net

Kuigi järgmise nädala statistika tõotas Computing.net portaalile võitu Panda uuendusest, siis tegelikult järgnes hüperkiire allakäik, millel näib püsiv iseloom.

computing.net statistika reach

Kas Computing.net suudab sellest tagasilöögist veel toibuda või kukub lõplikult kokku, näitab tulevik.

computing.net statistika pageviews
Paljud domeenid said kannatada, kuid tagajärjed võivad olla karmid.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 2

Ciao.co.uk sai päris hullu löögi: http://www.alexa.com/siteinfo/ciao.co.uk . See on Microsoftile kuuluv äriühing. 28. mai Ciao
Expert Exchange kaotas poole oma nähtsvusest. http://www.alexa.com/siteinfo/experts-exchange.com Tõsine tagasilöök! Mahalo.com portaal kaotas pärast update pooled märksõnad ja langes üle 70%. Ta kasutas märksõnu “zealand air“ (3), “digg“ (8) or “tax check“ (4). Varem olid märksõnad ühtaselt alates otsingutulemuse esimesest lehest, siis pärast Panda uuendust üle kahe kolmandiku kõigist märksõnadest leiab nüüd SERP-i lehel nr 8, 9 ja 10! Saadeti trahviks varupingile istuma. 28. mai Margus
Email again:

Lisa kommentaar