10. aug Turunduskanal vs tootearendus

Kui teil on tekkinud tahtmine teha kampaania ja te küsite, kas panna bänner NETI portaali või jätta raha  tootearendusse, siis soovitame kõhklemata: pange raha kodulehe arendusse!

See ei tähenda seda, et NETI portaali avaleht ei sobi internetiturunduses. Me räägime sihtrühmast kes teie tooteid tarbivad, mitte kodulehe külastajatest, kelle külastus on vajalik vaid reklaamimüüjale. Näiteks kuulutusteportaal. Mitte statistiline Emori ühik turundusplaanis, vaid inimene, kellega te isiklikult kohtuksite tänaval ning ta räägib teie tootest hea meele ja huviga. Tema on kvaliteetne klient. Kvaliteetset klienti ei püüa NETI avalehelt isegi mitte nädalaga. Laskumata bänneri  kõrgete hindade juurde. Võime teile kohe kinnitada, et päev päisebännerit NETI portaalis maksab rohkem, kui kodulehe otsingumootoritele optimeerimine. Kas  on mõtet minna võrguga lööma? Toote müük põrub sobimatu turunduskanali tõttu.

Ka internetiturunduses tähendab strateegiline planeerimine seoste nägemist võimalike lahenduste seas, kus turundusstrateegia kavandamist võib iseloomustada kui üksteist mõjutavate alternatiivide hulgas põhjus ja tagajärg süsteemi loomist. Kui te otsite kuluefektiivset tulemust, siis valige SEM turunduse PPC reklaamkampaania.

Sihtrühma määratlemise järel turundusplaanis tuleb välja selgitada seda, kuidas kodulehe info kliendini jõuab ja kas lisaks valitud turustuskanal on efektiivne olemasoleva toote müümisel internetis.

Portaalide poolt väljastatud statistikaga, eriti interneti külastatavuse ja lehevaatamistega tuleb olla väga umbusklik ja ettevaatlik, et mitte kasutada vananenud või üldistatud teavet.

Enamus külastusi toob Google ja NETI kasutamine väheneb püsivalt Emori andmetel.

See tähendab, et inimeste otsinguharjumused on muutunud. Inimesed on avastanud, et Google otsingutulemus on nii kvaliteetne, et otsija leiab vajaliku info juba SERP-i esilehel. Google võimaldab neil ka aega kokku hoida! Võrreldes infokataloogidega, kus linkides teemalehelt teemalehele - otsi nagu nõela heinakuhjast! Google "magnet" otsib nõela heinakuhjast hetkega.

Kuidas peegeldub see trend meie külastajate "All traffic sources" skaalal?

tasuta turundus visits
Visits Neti kaudu on praktiliselt olematu, vaid 3 %-i.


tasuta turundus pageviews
Pageviews poolest on asi veelgi jõuetum, NETI hakkab pildilt "ära kaduma", 1%.


tasuta turundus time in site
Time on site´i vaadates, kaob NETI pildilt. Osakaal Googlega võrreldes olematu.

Ongi kõik. Sellega on pilt selge, et NETI ei ole meie turunduskanal.

Mida veel võiks öelda? Kui teie kodulehe nimes puudub märksõna, millega te tahate nähtav olla, siis ei olegi reaalset põhjust, miks koduleht peaks Neti kataloogis olema. See, et teil seal firma nimi kirjas on ja lisaks napp tegevuse kirjeldus, see ei anna teile midagi olulist juurde.

Inimeste harjumused on muutunud. Nad kasutavad otsingumootorit mitte katalooge.

Paigutage ka päisebänneri raha tootearendusse või kodulehe otsingumootoritele optimeerimiseks. Te saate kohe kodulehele kvaliteetse külastuse ja püsivalt, see investeering töötab teie heaks 24/7, mitte üks päev.

Kui teil on vaja kodulehele lisakülastusi või kampaaniat teha, siis pigem valige PPC reklaam (SEM), mis on väga kuluefektiivne. Reklaami näitamine on tasuta, makstate kliki eest.

Head tootearendamist!

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar