17. veebr Sisuturundus

Kui te mõtlete SEO peale, kas te mõtlete ka sisuturundusele? Sisuturunduse uuringutulemused.Sisuturundus


Mida tähendab sisuturundus?

 

Sisuturundus (ingl content marketing) on turundusstrateegia, mille raames toodetakse ja levitatakse teavet analüüside, ülevaadete, arvamuste ja nõuannete vormis. Sisuturundus hõlmab turundust laiemalt.

 

Sisuturunduse mõte on pakkuda kvaliteetset, asjakohast ja väärtuslikku teavet uutele lugejatele ja säilitada olemasolevate klientide tähelepanu ning tugevdada brändi lojaalsust. Sisuturunduse eesmärgiks pole otsene toodete või teenuste müük, vaid sihtrühma ja potentsiaalsete klientide teavitamine küsimustest, mis puudutavad pakutavaid tooteid või teenuseid, mis lugejale on kasulik. Kasuliku sisu abil toimub väärtuse loomine, mis tekitab usaldust ja arendab kliendisuhet.

 

Sisuturunduseks sobivad kliendiajakirjad, uudiskirjad, raportid, digitaalne sisu, foorumid, microsaidid, nn white papers, veebinarid, seminarid, ümarlauad, videoportaalid, meedia, sotsiaalvõrgustikud ja loomulikult blogid, aga ka paljud teised vahendid, formaadid ning meetodid, mis võimaldavad sisu levitada ja jagada.

 

Sisuturunduse uuringutulemused

 

Miks sisuturundus on oluline?

 

Brafton NEWS poolt koostatud "Why content for SEO?" uuringu graafiline leht selgitab, milline seos on sisuturundusel ja otsingumootoritel.


Te saate klikkida pilti, et näha sisuturunduse uuringut täies suuruses.  
Sisuturundus ja mõjuvõimas blogimine


Ettevõtte blogi on eriti efektiivne kanal SEO jaoks, kuna blogi puhul otsingumootoris indekseeritud sisulehti on 400%-i enam kui ilma blogita firma veebilehel. 

blogi puhul on indekseeritud sisulehti 400%-i enam kui ilma blogita veebilehed


Blogi omanikel on ka kaks korda enam backlinke kui firma veebilehel, millel blogi puudub. 

Blogi pidajatel on oluliselt suurem tõenäosus otsingumootorites välja tulla sadade erinevate märksõnadega. Selle mõju kasvab püsivalt.

eelmise perioodi alguses oli 20 märksõna, mis tänaseks on kasvanud 3000 märksõnani, mis toovad kliente veebilehele

Graafikul toodud blogi omaniku eelmise perioodi alguses oli 20 märksõna, mis tänaseks on kasvanud 3000 märksõnani, mis otsingumootori abil toob kliente veebilehele tänu sisu blogimisele.Paremal kujutatud graafilul on näha blogi top 20 märksõna. Paljude märksõnade puhul kasvas leitavus drastiliselt.

Meile teadaolevalt on antud näites 100 esimese märksõna seas vaid üks märksõna, mille puhul toimus langus 25%-i, kõik teised märksõnad laiendasid ja kasvatasid külastatavust.

Blogimine on üks mõjuvõimsamaid sisuturunduse meetodeid, kuidas sisu tootmise ja jagamise teel firma veebileht panna edukalt tööle, et kasvatada efektiivselt äri.

Matt Cutts (Google kvaliteedi juht) on korduvalt öelnud, et kvaliteetne veebilehe sisu on oluline signaal Google pingerea koostamisel.


Bing otsingu Duane Forrester on rõhutanud seda, et kõik SEO pingerea koostamise signaalid on seotud sisuga.


Kvaliteetne, otsingusõbralik sisu võimaldab ettevõttet siduda nende valdkonna märksõnadega ja pakkuda kodulehe külastajale väärtuslikku teavet.


Vasakul kujutatud graafilul on näha blogi top 20 märksõna. Paljude märksõnade puhul kasvas leitavus drastiliselt.

Kui teile pakub huvi sisuturunduse teenus või nt blogimine, siis palun võtke ühendustBookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar