12. nov Mida peab iga veebiomanik teadma Google uuendusest?

18. oktoobril lisati Google otsingumootorile Penguin 3.0 update. Mida peab iga veebiomanik teadma seoses Google uuendusega?

Penguin 3.0 update


Google Penguin 3.0
update on suunatud eelkõige halbade linkide vastu, backlinkide (interneti viidete) vastu, mida lisatakse veebi kunstlikult.

Penguin 3.0 Update

Enamasti on tegu linkidega, mida saab internetist vabalt osta, näiteks mõne automaatse lingifarmi abil või lingimüügi vahendajatelt.

Miks on vaja linke? Kuna see aitab saada Googles paremat kohta.


Automaatse süsteemiga saab linke kiiresti juurde teha ja üles laadida, aga ka maha võtta. Ostetud lingi lisamine võtab aega vaid mõne hetke, milleks tuleb logida lingikataloogi, valida sobiv veebileht kuhu link üles läheb. Sisestada veel oma märksõna ja veebilehe aadress. Pärast kinnitust läheb link valitud internetilehele nähtavaks. Mõnikord ei pea isegi maksma enne perioodi lõppu, kuid üldjuhul kehtib ettemaks. Olenemata teenusepakkujast, on kõigil juhtudel tegu automaatselt loodud või toodetud linkidega, mida Penguin 3.0 uuendus tuvastab ja taunib. On väga tõenäoline, et lingi ostja koduleht kaotab selle tõttu hea positsiooni Google pingereas, koduleht kukub teistest tahapoole.

Eemalda halvad backlingid


Kui kodulehe omanik soovib Googles oma positsiooni säilitada, siis tuleb süsteemidest kustudada halvad lingid. Kõik need viited, mida lisatakse või genereeritakse automaatselt.

Kuidas vabaneda halbadest linkidest?


Google otsingule ei meeldi kunstlikud lingid: makstud lingid, lingiskeemid, automatiseeritud lingid ja sarnased tehnilised linkide avaldamise süsteemid. Kui madala kvaliteediga linke on hulgi, on väga tõenäoline et Google karistab veebilehte. Seda tehakse ette hoiatamata.

Odav vs hea link


Eestist saab osta linke. Sageli väga odavalt ja seetõttu paljud Eesti ettevõtted on läinud "õnge" või lihtsama vastupanu teed.

SEO teenuste puhul tuleb kindlasti üle täpsustada, kuidas lingid veebi lisatakse?

Odavad lingid sisestatakse täisautomaatselt või poolautomaatselt, mistõttu ajakulu sellise lingi lisamiseks on minimaalne ja sellest ka teenuse odav hind. Lihtne soovitus oleks, kui SEO pakkumine on palju odavam võrreldes mõne teise pakkumisega, siis tuleks enne ostu uurida ka selle tehnilist poolt. Kvaliteetne link võib olla odav, siiski enamasti ei ole seda!

Kuidas kontrollida oma lingiportfelli?


Minge veebilehele kus paikneb teie backlink või viide teie kodulehele.  Vaadake lähtekoodi otse veebilehelt. Klõps paremal hiireklahvil avab menüü, valige "View Page Source". See käsklus avab lehe veebikoodi. Leidke üles teie domeeniga URL ja kontrollige kuidas sinna link tehniliselt tekib? Halva lingi tunnete ära ainuüksi sellest, et seda tekitab lisakood, mille juures võib olla mõni numbrikombinatsioon (näide: <!--a68ca9b47-->). Sellise ainulaadse koodi abil edastatakse teie link veebilehele automaatselt. Google Panda 3.0 uuendus tuvastab sarnaseid lingikäske ja arvestab neid ostja kahjuks. Kui teie veebilehe positsioonid langesid pärast 17. oktoobrit, tuleks kontrollida ja analüüsida, mis põhjustab veebistatistika langust.

Kunstlike linkide eemaldamine võimaldab teie kodulehel tõusta Google pingereas.

Kui te jääte hätta või ei ole kindlad, kuidas linke kontrollida, siis palun võtke meiega ühendust, aitame teil asjas selgust luua!
   

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar