28. sept Kuidas eemaldada halba linki?

Kui teie link on spämm veebilehel, siis mida te peaksite tegema?


Kuidas eemaldada halba linki?


Madala kvaliteediga linkidel või ka spämmitud linkidel on negatiivne mõju  teie veebilehele. Kui teie link on spämm veebilehel, siis mida te peaksite tegema?


Kui te avastate lingi spämm veebilehel siis, mida teha?


Enamus veebilehti omab madala kvaliteediga linke ainüksi selle tõttu, et mingil hetkel võis olla saidil parem PageRank (PR), kuid Google langetas seda oluliselt.

See tähendab seda, et sellel hetkel, kui te linki sisestate, võib olla sellel saidil kõrge PR. Teie link on seal üleval ja mõjutab teie veebi positiivselt. Kuid mingi aja jooksul ja mingil põhjusel, näiteks saadab sait välja spämmkirjad või näiteks veebilehel on teave, et nad müüvad linke, siis Google langetab PR-i. Lingi lisamise ajal oli sellest kasu, kuid hiljem võib link tekitada kahju teie positooonile Googles. Selle vastu ei ole mitte keegi kaitstud juhul kui muidugi loobuda linkide ehitamisest (Link Building). Linkide ehitamine ei ole vajalik, kui teie kodulehe sisu on väga hea või kui seda ei eelda tihe konkurents. Linkide ehitamisel tuleb järgida mitmeid näitajaid, põhimõtteliselt tuleb iga veebilehte hoolikalt kontrollida enne lingi sisestamist.

Kui te leiate oma lingi madala kvaliteediga lehelt, mida te saate teha:


  • Google otsingumootori algoritm võtab arvesse lingid. Kuid see on vaid üks murdosa väga paljudest teguritest, mida otsingumootor kasutab veebilehtede järjestamiseks. Te võite seada fookuse  kodulehe sisu parandamisele. Iga veebilehe sisu on võimalik paremaks teha, mis tõstab väärtust ja positiooni.
  • Te võite ühendust võtta selle veebilehe omanikuga ja paluda teie link eemaldada. Google teid selles ei aita. Üsna pea, kui madala kvaliteediga veebilehelt on teie link eemaldatud, võib see mõjutada teie positsiooni silmnähtavalt. Kuid ei pruugi. Igal juhul on teil kasu, kuna te parandate oma kodulehe usaldusväärsust Google silmis. Usaldus on väga oluline tegur otsingumootori algoritmis. Kui aga webmaster ei reageeri teie palvele, siis ärge liialt muretsege ja pigem keskenduge sellele, mis on teie kontrolli all. Google suudab vahet teha linkidel, seetõttu paljud halvad lingid on lihtsalt "jõuetud" lingid. Google lihtsalt ignoreerib neid linke. Kuid ärge spämmige linkidega. Te peate teadma oma ajalugu. Liiga suur muudatus on pigem kahjulik kui kasulik.
  • Kui teie veebileht on sisuliselt optimeerimata, siis keskenduge sellele, et teie veebileht saaks tipptasemel optimeeritud. Optimeerimise eesmärk on eelkõige parandada veebilehe sisulist ja tehnilist ülesehitust. Linkide ehitamine ei nõua erilist oskust, millega saab hakkama iga SEO-hakatis. Aga tähtsust omab  eelkõige optimeerija kogemus otsingumootorite tundmisel ja oskusteabe valdamine.
Kuidas kontrollida veebilehti või küsimuste korral, palun võtke meiega ühendust.

Bookmark and Share


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar