10. aug Kodulehe sisemised lingid

Milliseid reegleid tuleks järgida sisemiste linkide lisamisel oma kodulehele?


Kodulehe sisemised lingid


Milliseid reegleid tuleks järgida sisemiste linkide lisamisel oma kodulehele? Mis mõjutab kodulehe positsiooni otsingumootorites?


Milline sisemine link on kõige olulisem?


Kui te soovite lisada oma kodulehel viiteid teistele sisulehtedele, siis tuleb tekstid koostada nii, et kõige olulisem sisemine link * (internal link) on esimene. Olge veendunud et link, mida te peate kõige olulisemaks, on ikka kõige esimene.

Inimestena me koostame tekstid nii, et paigutame olulise info ettepoole, aga sama reeglit kasutatakse ka otsingumootorite algoritmis. Google omistab sisulehe esimesele lingile olulisema kaalu kui sellele järgnevatele sisemistele linkidele.

Linkide lisamine


Näiteks kui te soovite viidata teemale, mis paikneb teisel sisulehel, siis koostage veebitekst nii, et tähtsam link paikneb eespool. See ei tähenda seda, et tekst peab algama lingiga. Te võite lingid paigutada ka tekstiosa lõppu, aga koostage linkidest pingerida. Kui te ei saa rakendada seda reeglit, siis muutke lauseehitust või tõstke tekst ümber. Kuid selle juures pidage alati meeles seda, et ka veebiteksti puhul kehtib sama reegel, paigutage alati tähtsam tekst ettepoole.

Kui kodulehe sisulehel on mitu alamteemat ja need on jagatud peatükkideks (H2, H3...) või alamlõikudeks, siis rakendage linkimisel sama reeglit ka iga alateema puhul. Teil võib olla linkide pingerida iga peatüki, alampeatüki või lõigu suhtes, kuid kõige olulisem link nendes peatükkides olgu alati esikohal.

Kasutage märksõna


Mõnikord võtab Google arvesse vaid esimese lingi ja jätab teised sisemised lingid tähelepanuta. Seetõttu veenduge, et esimene link sisulehel on just see mida te vajate ja sisaldab märksõna, millele te soovite saada paremat kohta otsingumootori paremusjärjestuses. Kui te ei saa sisu linkida, siis paigutate lingid sisulehe teksti alla. Näiteks "Lisaks lugemist" ning reastage viited ehk koostage linkide pingerida. Link mis pole asjakohane, toob pigem kahju kui kasu. Kasutage viitamiseks alati märksõnu ja pange esimeseks link, millist sisulehte teie kodulehe külastaja peaks vaatama kõigepealt, sest sama põhimõtet rakendab ka Google otsingumootor.

Teie veebilehe sisemiste linkide struktuur omab suurt mõju teie positsioonile otsingumootori pingereas.

* Sisemine link on hüperlink, millega viidatakse sama dokumindi teisele osale või sageli teisele veebidokumendile, mis paikneb samal veebilehel ja seotud sama domeeniga.

Vaata lisaks: Internal link

Bookmark and Share

Kommentaarid: 1

Väärt info. Kasutan tulevikus ära 10. aug Veiko
Email again:

Lisa kommentaar