21. juuli Google näeb pildil värve ja tunneb ära objekti

Otsite musta tulpi? Palun väga!


Google teatas, et on indekseerinud üle 10 miljardi pildi, mis iseenesest Google puhul pole ju mingi uudis. Kuid sel puhul kasutatakse  spetsiaalset tehnoloogiat, et otsingumootori kasutajal oleks võimalik üles leida just see õige pilt. Enam musta valgeks ei räägi.

Computer vision tehnoloogia abil järjestatakse sarnased pildid. Näiteks kui te otsite tulpi ja täpsustate seejuures värvi, siis Google otsingutulemus reastab ainult soovitud värvi pildid.

Tegime katse. Sisestasime otsinguväljale tulips ja täpsustasime black, siis Google otsingutulemuses olid just mustad tulbid ja see nägi välja selline.

otsingutulemus must tulp

Kui aga soovite punaseid tulpe, siis on otsingutulemuses üksnes punased tulbid. Proovige järgi!Google teab mida teie graafikul või pildi kujutatud on. Mida iganes te pildile nimeks ei pane või kas te kasutate alt võimalust. Ei, kaugel sellest! Google "vaatab" ka pildid üle.

Huvitav oleks näha hobuse pilti, millel nimeks "koer", kuid sellele vaatamata järjestub see pilt hobuste hulgas :) 

Selline tehnoloogia astub üsna tugeva sammu ka autoriõiguste kaitseks. Kuivõrd pildid  vaadatakse läbi ning kopeeritud pilt on tuvastatav. See aga võimaldab karistada autoriõiguste rikkujat või vähemalt määrata Googles penalti ja blokeerida. 

Loe lisaks Ohh! Ahh! Google Images presents nicer

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar