31. aug Flash kodulehed

Flash koduleht mõjub atraktiivselt ja seetõttu sageli eelistatakse teha koduleht  flash-lahenduse baasil, aga...


Flash kodulehed


Flash koduleht mõjub atraktiivselt ja seetõttu sageli eelistatakse teha koduleht  flash-lahenduse baasil, aga...

Aga häda on selles, et suure tõenäosusega flash veebileht ei saa Google pingereas kõrget kohta ja seetõttu ei konkureeri otsinguturul tavalise veebilehega, kuigi Google indekseerib flash sisu senisest enam.

Milles seisneb Flash kodulehe probleem?


Otsingumootorid ei näe swf-faili sisse, et indekseerida flash sisulehte.

Kui teie koduleht on puhtalt visuaalne flash veebileht, siis võite arvestada, et kuni 90% veebilehe sisust jääb otsingumootori poolt nähtamatuks ja seetõttu indekseerimata. Teie kodulehe sisu võib olla väga hea, aga otsinguturul olete ikkagi väljaspool konkurentsi.

Google tegi mitmed avaldused seoses Flash sisuga:


  1. Otsingumootorid on tekstipõhised. See tähendab seda, et teie kodulehe sisu indekseeritakse tekstina. Kõik sisu, mida te soovite, et otsingumootor indekseeriks, tuleb teha kättesaadavaks teksti kujul, siis see on robotile kättesaadav.
  2. Rich-media võimalusi soovitatakse kasutada kunstilise kujundamise eesmärgil ja flashi asemel tuleks eelistada HTML-sisu.
  3. Navigatsioon. Sama kehtib kodulehe navigeerimise suhtes. Veenduge, et flash on ikka mõistlik lahendus pidades silmas just teie sihtrühma iga. Kõik külastajad ei tea ega saa automaatselt vaadata flash veebilehte.
  4. Nonscript tag ei aita. Kui te lisate sisu nonscript tag abil, siis tuleb olla veendunud, et otsingumootorid saavad õige ja õiglase sisu. Google juht John Mueller leiab, et see ei tööta enam. Miks? Kuna nonscript tag´i leiab palju väärkasutust. Nonscripti kasutatakse spämmimiseks, et manipuleerida otsingutulemust. Seetõttu otsingumootorid eelistavad tavalist, staatilist sisulehte.
  5. Allalaadimise kiirus. Flash lahendus teeb teie kodulehe allalaadimise aeglaseks, kuid kiirus on oluline faktor otsingumootori algoritmis.


Mida see tähendab teie kodulehe puhul?


Kui te soovite konkureerida otsinguturul ja saada külastusi läbi otsingutulemuse, siis kodulehe sisu edastamiseks ärge kasutaga Flash ja muid multimeedia elemente:

  • kasutage flash lahendust ainult kunstiliseks kaunistamiseks;
  • kodulehe navigatsioon tuleks teha tavaline HTML lahendus; ärge kasutage ka fancy JavaScript menüüd, kuna otsingumootorid ei erista neid;
  • peamine kodulehe sisu peaks olema kättesaadav tavalise teksti kujul.

Flash koduleht sobib kampaanialeheks.


Flash koduleht on hea kampaanialeht. Kui ettevõttel on reklaamile piiramatult raha, siis pole ju vahet millist platvormi kasutada; aga kui eelarve ei võimalda reklaamiga paugutada või suisa reklaamiga üle ujutada, siis tuleks kindlasti flashi asemel eelistada tavalist kodulehte.

Hoiatus!


Kui teile pakutakse Flash SEO teenust, siis selline teenus on tegelikult õhu müümine, kuna flashi sees olev sisu ja lingid jäävad tähelepanuta, neid pole võimalik viidata.

Kokkuvõtteks


Kui teil on flash veebileht, siis otsige üles mõni otsinguroboti simulaator ja veenduge selles, mida otsingurobotid näevad teie veebilehest, mida nad leiavad või mis jääb nähtamatuks. Vajadusel võtke ühendust meiega, aitame kodulehe ümber kujundada või teha uut kodulehte, et te suudaksite konkureerida otsinguturul ja saada Google pingereas kõrge koht ning veebilehele püsikülastused.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar