07. apr Domeeni vahetus

Kuidas vahetada koduleht ümberregistreeritud domeeni peale?


Domeeni vahetus


Kuidas vahetada koduleht ümberregistreeritud domeeni peale?

Eile algas ümberregistreerimata domeenide registreerimine ja see toob kaasa kodulehe kolimised uue domeeni peale. Kuidas vana domeen vahetada uue registreeritud domeeni vastu puudutab eelkõige neid, kes soovivad säilitada kodulehe sisu suuremas mahus.

Ps. See ei puuduta neid, kes registreerivad vabanenud domeeni, aga loovad uue kodulehe.

Mida on vaja teada enne muudatuste alustamist?


Kodulehe tegemisel mõjutab nähtavust Google Sandbox effect. Kus uued veebilehed peavad ootama üle poole aasta enne, kui need saavad Google poolt kõrgemad hinded; olenemata sellest, kas domeeni nimi on võtmesõna või ei ole.

Küll aga käitub Google soodsamalt  juhul, kui te  vahetate domeeni ja kolite kodulehe uue domeeni peale üks ühele, muutmata kujul.

Kui te muudate kodulehe sisu ja need on kaalukad, siis võib Google rakendada vananemise filtrit ja koduleht läbib aegumise perioodi. See annab  teie konkurentidele  pooleks aastaks konkurentsieelise Google otsinguturul.


Kuidas teha muudatused?


Kolige koduleht uue domeeni peale täies mahus ja alles mõne aja pärast viige läbi kodulehe sisulised muudatused. Kuid need muudatused tuleb teha rahulikus tempos.

Kodulehe kolimine vanalt domeenilt uue domeeni peale


Kodulehe kolimisel uue domeeni peale peate arvestama aja faktoriga, et Google võib otsustada mitu kuud, kas koduleht on tõesti domeeni A vahetanud domeeni B vastu.

Ainult siis, kui kõik kodulehe sisulehed on suunatud uue domeeni peale, otsustab Google uue domeeni kasuks.
  • See tähendab, et kui Google saab vastuolulisi signaale, siis Google ei muuda midagi. Näiteks, kui te mõned lehed suunate tagasi. Loe lisaks: 200 OK
  • Kui teie vanal domeenil on lingid, siis suunake need ümber uuel domeenil, te peaksite nendega tegelema. Loe lisaks: 301 redirect.
Vaata lisaks videoklippi:


When I change domains, how long should I leave the redirects in place?


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar