20. okt Kes tahab saada miljonäriks ei ole sõbralist

Kes tahab saada miljonäriks, sellel peab olema õnne, kuid millega tuleb kindlasti arvestada?


Kes tahab saada miljonäriks internetiäri tehes?


Kes meist ei tahaks saada miljonäriks?! Või kes meist pole mõelnud kasvõi korraks, et võtan ennast kokku, panen püsti e-poe ja mõelnud, et mõne aja pärast asi edeneb juba iseenesest. Kaup on ju hea. Idee on suurepärane. Hind  parim kui konkurendil. Ainult et vähem kui kuu möödudes tabab inimest külm tuss. Kodulehel saabub vaikus.


"Mul on tasemel koduleht. Mul on SEO. Milles asi?!"

 

Koduleht koosneb sadadest elementidest. Kogemustega turundusjuhil piisab loetud sekunditest et öelda mis on valesti. Kui kodulehe omanik näeb kodulehte, siis turundusjuht näeb kodulehest röntgenpilti, mis paljastab kodulehel vead. Sedalaadi vead on nähtavad internetiturunduse kogemustega tegijatele. 


Kaasaegne koduleht ei tähenda seda, et te saate ka SEO. Paljud kodulehe tegijad on midagi kuulnud SEO turundusest, aga tasemel tegijaid võib üles lugeda kahel käel. 


SEO turundus on iga kodulehe puhul personaalne


Ei ole võimalik teha SEO turundust "peale kauba" või "valmis kujul" osta.  Kodulehed on sisu poolest erienva mahuga ja analüüsid kõik ainulaadsed. Kui teie pole saanud sellist SEO turundust, siis te pole SEO turundust saanud.


Kui teile väidetakse, et te saite kodulehe, mis oli otsingumootoritele optimeeritud, siis küsige mõne konkurendi käest, mis ta arvab. Või laske SEO konsultandil see üle vaadata. Arvestage ka sellega, et koduleht ei pruuugi sugugi olla tipus, aga kui SEO on tasemel, siis on see kohe näha ja on vaid aja küsimus, millal lehe positsioon paraneb. Selle nimel tuleb teha tööd iga päev. Mida te tegite näiteks täna? Mida te teete homme? Mida te teete kuu jooksul? Milline on teie strateegia?  


SEO turundus on üksnes personaalne ja kui ta seda pole, siis see on odav letikaup, mis ei aita teil ajada internetiäri ning teil pole lootuski saada miljonäriks.


SEO nõuab tihtipeale pikki tunde ja palju energijat - "välja timmimist". Esilehele mahub vaid Top 10. Kui teid seal pole, siis on viimane aeg uurida, miks teid pole? On ka arusaadav et kõigile kohti ei jagu, sest tippu pääsevad kümme parimat. Mis teeb teie kodulehe paremaks konkurendi kodulehest? Kas te teate, kui hea on tema sait?


Otsingutulemused on muutunud üha kvalitetsemaks, et inimesed saavad vastuse esilehel. Mida aeg edasi, seda tihedamaks läheb rebimine iga märksõna pärast.


Teil on vaja strateegiat kuidas sinna jõuda. Aga kui Top 10 on sisuliselt lukus, sest ka teised pingutavad, siis alustage ükskõik millist teist äri ja positsioneerige kiiresti. Kes tahab saada miljonäriks, ei pea omama Facebooki kontot, vaid positsiooni Google Top 10 seas. Kas te teate, mis märksõnadega leitakse üles teie konkurent? Kas te teate, milliste märkõsnadega otsitakse seda kaupa või teenust mida te pakute? Kes saab veebiliikluse? Milline on teie koht otsingutulemuste pingereas? On väga ekslik arvata, et kui koduleht leitakse üles firma nime pidi, et siis on asi korras.


Uuringud näitavad, et 60% inimesi kasutab e-meili iga internetisesiooni ajal. Jagamiseks pigem e-posti, sest see on koht, kuhu ei pääse isegi sõbra pilk. Aga ostja saab see, kes on nähtav Top 10 seas asjakohaste märksõnadega.


Facebook kubiseb kontodest mis koguvad sõpru, ometi pole neid kordagi kohanud, ega tunneks ka tänaval ära. Kunagi oli popullaarne marke koguda, neid nimetati filatelistideks. Nüüd on kombeks sõpru koguda, me võime neid nimetada sõbralistideks. Meiegi  lugejate seas võib olla sõbraliste, kuid kas nad miljonäriks saavad ei sõltu mitte sotsiaalmeedia turundusest, vaid internetiturundusest. Kuidas nad oma internetiäri strateegiliselt positsioneerivad ja kas neil SEO ka tegelikult on!


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar