26. apr E-poed

E-poed on oluliseks osaks e-kaubanduses või neile, kelle tegevus on seotud e-kaubanduse ja internetiäriga.


E-poed


E-poed on oluliseks osaks e-kaubanduses või neile, kelle tegevus on seotud e-kaubanduse ja internetiäriga.

Ajale jalgu jäänud või nii öelda põlveotsas tehtud e-poed tunneb ära sellest, et neil puudub makseviis või kui on, siis vaid Eesti pangalingid. Sellised e-poed on suhteliselt odavad nn copypaste lahendused, millest ostmine seisneb tegelikult tellimuse saatmises. Pärast tellimust e-poe omanik saadab käsitsi tehtud arve ja tuvastab maksmise pangast. Tegemist on primitiivse lahendusega, mis võimaldab vastu võtta tellimust. Sellega asi piirdubki.

Seevastu kaasaegsed e-poed võimaldavad kõiki rahvusvahelisi makseviise, arveid ja kaupade kohaletoimetamist, kõik ühes kohas. Ja keskmine eestlane on ostnud midagi rahvusvahelistest internetiäridest ja tegelikult omab kogemust ja tunneb vajalike makselahendusi, näiteks on ühtlasi ka PayPal konto omanik.

Vähem teatakse seda, et PayPal konto jaoks ei ole vaja ilmtingimata krediitkaarti, vaid piisab, kui internetist soetada ühekordne VISA virtuaalkaart, mis on krediitkaardi võimalustega, kuigi on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Selline võimalus avaneb kõigil SEB pangakonto omanikel.

Samas otsest vajadust PayPal konto järgi pole, sest virtuaalkaart on vaid ühekordne ja kasutaja poolt määratud limiidiga, mistõttu väga turvaline "krediitkaart" internetiäridest ostmiseks, kas siis Eestis või väljaspool seda.

Kui ost on sooritatud, siis on kaart ära kasutatud. Sest kui me räägime interneti turvalisusest seoses ostu sooritamisega, siis me mõtleme seda, kuidas tagada, et krediitkaardi andmed ei varastataks. Me võime selle juures rääkida tarbija õigustest kaupa ümber vahetada või tagastada, kuid kogu maailmas tähendab "turvaline ostmine" eelkõige krediitkaardi pettuste ärahoidmist.

VISA virtuaalkaardi tellimise protseduur on ülimalt lihtne ja võtab aega mõned sekundid, mis muudab internetist ostmise eriti mugavaks.

E-poed ostukorv summa
Näiteks kui teil on ostukorv täis, siis on teil summa teada.


E-poed VISA virtuaalkaardi avamine
Seejärel saate internetipangast tellida sobivas summas virtuaalkaardi ja see kehtib kohe, seda saab kohe kasutada maksmiseks.


E-poed VISA krediitkaart virtuaalkaart
Nüüd saate e-poes sisestada oma kaardiandmed ja ongi makstud ja tellitud.

Näiteks kui teil on vaja osta rahvusvaheline domeen, siis GoDaddy pakub maksmiseks mitu võimalust, kus muuhulgas saate tasuda ka krediitkaardiga või PayPal vahendusel.

E-poed GoDaddy krediitkaardi andmete sisestamine

Kui teie PayPal kontol puuduvad vabad vahendid, siis enne seda saate sisestada virtuaalkaardi numbrid ja selliselt liigub makse läbi PayPal konto. 

E.poed PayPal krediitkaardi andmete sisestamine

Kui keegi soovib, et e-poed ei saaks näha ka virtuaalkaardi andmeid, siis tuleb valida PayPal ja sisestada virtuaalkaart PayPal aknas.

Kõik Eesti e-poed soovivad jõuda rahvusvahelisele turule, kuid millegipärast valivad sageli e-poe platvormi, mis ei sobi kaasaegseks e-kaubanduseks.

Lokaalsel turul saavad e-poed hakkama kohalike pangalinkide abil, kuid välisturul tuleb pakkuda kaasaegseid lahendusi, alates e-poe tehnilistest võimalustest lõpetades üle kogu maailma tuntud makseviiside ja kauba kohale toimetajatega.

Selleks, et saada klient väljastpoolt Eestit on vaja omada tasemel teenust, ainult tellimise funktsioon ei aita; sest selline e-pood pole usaldusväärne, pole piisavalt arvestatav partner kui internetiäri.

E-poed on kindlasti sobiv internetiäri neile, kes pakuvad oma pereäri raames loodud tooteid, kasvõi väikeettevõtted või talud.

Hiljuti ETV näitas Põlvamaal toodetud nn kasemahla komplekti, mis koosnes vajalikest esemetest selleks, et saada loodusest naturaalset kasemahla. Sellise toote müügiks sobib väga edukalt e-pood, mis võimaldab rahvusvahelisi makseid ja kohaletoimetamist kasvõi USA-sse. Miks mitte neid tooteid turustada läbi interneti! Inimesed saaksid tellida neid üle koogu maailma; aga ka Eestist, kuna ei pea tegema lisakulutusi, Tallinnast Põlvamaale sõit on suur kulu.

Internetiturunduse seisukohast näitab "turvalisust" eelkõige makseviiside valik, kus inimene ei pea avaldama oma isikuandmeid ning e-poed peaksid olema korralikul arendusel, mitte põlve otsas kokku klopsitud copypaste plagiaadid, kust saab küll hädapärast tellida, aga maksta tuleb ikka eraldi.

Mistahes kauba kohaletoimetamine ei ole kullerfirmadele mingiks probleemiks ja nad suudavad teid teenindada üle maailma, kui vaja, kasvõi Austraaliasse. Aga ka Eesti piires on mitmed ettevõtted, kes pakuvad kauba koju toomist või toimetamist kohaliku piirkonna kaubanduskeskusesse ja seda külastades saate ühtlasi kätte ka e-poest tellitud kauba.

Eesti e-poed ja nendest ostmine on turvaline, kuna kaupmehe tausta on võimalik täiendavalt kontrollida Krediidiinfo veebilehelt, kus avalikult on näha, kas ettevõte suudab täita jooksvad kohustused oma partnerite ees. Pikaajalised makseraskused või maksmata telefoniarved reedavad ettevõtte olukorda, millega saab ostja arvestada. Nad võivad ostja rahaga maksta vanu võlgnevusi ja kaupa te ikka ei saa enne, kui neil selleks vahendid on või järgmine ostja midagi tellib. Internetiohtlikus Eestis on ülevõimendatud, kus teatud ohud võivad kõne alla tulla pigem siis, kui te ostate eraisikult ja saate info kuulutusportaalist.

Alati leidub neid, kes pole rahul e-poe teenusega, nagu öeldakse tilk tõrva rikub ära meepoti, aga kui neid pretensioone lähemalt uurida, siis enamasti tekivad arusaamatused sellest, et pole tutvutud kaupmehe tingimustega, mida e-poed tegelikult võimaldavad ja lubavad.

E-poed on mugavusärid ja see eeldab suuremaid riske ka ostjalt. Selle asemel  et tellida internetist, on ju alati võimalik ise kohale minna, teha kulutused transpordile; saate kauba kohe ja ka tasute kohe. Pole mingit garantiid, et tunnustatud e-poed ei satu makseraskustesse, sellist e-poodi pole veel loodud. Sestap kas e-poed omavad märki "turvaline ostukoht" või ei oma, see on suhteline. Pigem on  need e-poed usaldusväärsemad, kes on teinud märkimisväärsed arendused infotehnoloogiasse ja omavad kaasaegse e-poe tunnuseid.  


Bookmark and Share

Kommentaarid: 2

Tere. Olen SEB virtuaalkaarti kasutanud kohe alates selle sünnist saati. Olen kaardiga ülimalt rahul. Jah aastate jooksul on nö. ühekordse avamistasu (15EEK) eest pidanud maksma arvestava summa, kuid see on olnud turvaliste ostuda garant, kuna iial sa ei tea, kui satud mõne kaupmehe otsa, kes teeb topelt rahavõtte jms. Olen peamiselt kasutanud veel lisaturvalisuse tarbeks PayPal makseid. On olnud ka probleeme, kuid PayPal on ka korra raha tagastanud! Samuti olen pikajaline EBay kasutaja. Ebays olen paar korda ka petta saanud, kuid enamasti on ka mulle raha tagasi makstud (ostja kaitse). Ma soovitan soojalt e-äri ja netiostlemist, mugav ja lihtne. ELades maakohas, võin arvutis tellida kauba koju kätte hiireklikiga ehk siis terve maailma võimalused kodus käes. 28. sept Antti Loodus
E-poed on tõesti mõtekas igale poele külge panna. Miks? Nii saate ju potentsiaalseid ostjaid juurde. Ise plaanin ka päris enda e-poe varsti teha. Ja kui kellegil on probleeme e-poest tellimisega, siis soovitan lugeda seda artiklit, tuleb kasuks: http://tellinetist.ee/virtuaalse-krediitkaardi-tegemine/ 10. nov Timo
Email again:

Lisa kommentaar