25. aug Turvalisuse test

Kuidas kasutada SEB panka turvaliselt?


Turvalisuse test


Kuidas kasutada SEB panka turvaliselt?


Kui te olete SEB pangas ja kasutate uue internetilehekülje avamiseks veebilehitseja sama kaarti, näiteks loete vahepeal Postimehe uudiseid ning seejärel soovite kasutada oma SEB pangakontot, siis pank ei pööra turvalisusele tähelepanu.

Proovige järgi! Te saate teha katse. Sisestage ID-kaart ja avage veebilehitseja Mozilla aken ja valige SEB veebileht. Avage SEB business ja sisestage kasutajatunnus ning valige nupp "Sisenen ID-kaardiga". Pärast PIN koodi sisestamist avaneb veebilehitseja teie pangakonto.

SEB business arveluskonto

Seejärel avage veebilehitseja sama kaardiga näiteks Postimees. Kui te nüüd soovite liikuda tagasi SEB veebilehele, siis tuleb kasutaja andmed uuesti sisestada.

parooli enam ei nõuta, vaid SEB avab otsekohe teie pangakonto

Kõigepealt kasutajatunnus, aga (Pange tähele!) kui te järgmiseks klikite nupul "Sisenen ID-kaardiga", siis parooli enam ei nõuta, vaid SEB avab otsekohe teie pangakonto?!

SEB pangakonto turvalisuse test

Te võite seda katset korrata, sulgege veebilehitseja ja proovige uuesti, kuid saate ikka sama tulemuse.

Kui teie arvutis on viirus, nuhkvara või näiteks trooja viirus, siis on võimalik saada teie kasutajakonto nimi ja hõivata arvuti ning pangakonto.

Pangaülekande tegemiseks on vaja paroolikaardi numbreid. Kui teie arvutit on jälgitud pikema perioodi jooksul, siis ei ole välistatud, et selle ajaga on kogutud rohkem paroole ning juhuse kokkulangemisel on võimalik sooritada pangaülekanne. Kui panka sisse logida ID-kaardiga, siis makseid saab teha ka paroolikaardi andmete abil, kuna ID-kaardiga sisenemisel ei nõuta tehingute sooritamist ID-kaardiga.  Samas paroolikaardiga saab teha ülekande kehtestatud limiidi piires. Hea seegi!

Eestis te saate ID-kaarti kasutada igal pool ja igal ajal sõltumata asjaoludest välja arvatud SEB pangas. SEB pank paneb teie konto lukku 12-tunniks juhul, kui te sisestate paroolikaardi andmed valesti. Kuid teid ei lubata internetipanka ka ID-kaardiga! Mis on eriti kummaline, kuna paroolikaardi ja ID-kaardi puhul on tegu erineva tehnoloogiaga. SEB pank umbusaldab ID-kaarti. Ennekuulmatu. Ühest küljest keeratakse vint üle, teisalt annab turvalisus soovida.

Head testimist :)


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar