05. mai Tasuta turundus eksperiment: kas domeeni vanus mõjutab otsingutulemust?

Umbes nädal oleme jälginud otsingusõna tasuta turundus otsingutulemust Google esikümnes ja samal ajal võrrelnud tasuta turundus otsingutulemust ka Google Caffeine esikümnes.

Internetiturunduses levib ekslik seisukoht, et uus Google Caffeine otsingumootor usaldab äsja registreeritud domeenist enam varem registreeritud domeeni ning need saavad otsingutulemustes kõrgemad kohad. Selle tulemusel levib ka ekslik järeldus, et uue domeeni omanikul tuleb esikümnesse jõudmiseks kõvasti rohkem vaeva näha.

Kes luges läbi meie varasema postituse Tasuta turundus 1. päevaks 6. koht Googles, see juba teab, et meie äsja registreeritud domeen  tasutaturundusjainternetiturundus.com  tõusis esikümnesse loetud tundide jooksul. Ülejärgmisel päeval paiknes Tasuta turundus ja internetiturundus juba Google esikümnes teisel kohal, millest kirjutasime blogi artiklis Otsingutulemus tasuta turundus tõi kodulehe 2.

EKSPERIMENT

Päringu tegime iga päev, et veenduda andmete stabiilsuses. Selleks sisestasime otsingusõna "tasuta turundus" Google Caffeine otsingumootorisse ja saime otsingutulemuse. Seejärel domeeni otsingu abil selgitasime välja domeenide registreerimise kuupäevad, või kui tegemist oli postitusega, siis selgitasime välja ka postituste kuupäevad. Võrdlust saate näha pildil (allpool lisame samad andmed ka lihtkirjalikult). Pildil võite veenduda, et uuemad postitused ja äsja registreeritud domeen tasutaturundusjainternetiturundus.com asub kõrgemal kohal kui vanemad domeenid või postitused.Pildil: Google Caffeine otsingumootori tasuta turundus otsingusõna otsingutulemus 5. mail 2010. See on 10 päeva pärast domeeni registreerimist.

Otsingusõna tasuta turundus otsingutulemus - TOP 7:
 
Kristlik Mõttevõra blogi postitus: 25. aprill 2010
Domeen Tasuta turundus: 25. aprill 2010
Tasuta turundus blogi postitus: 28. aprill 2010
Kaev.net portaali postitus:  24. aprill 2010 (domeen 25.10.2005)
Domeen teenus.info: 10. aprill 2006
Maripuu.eu blogi postitus: 11. veebruar 2010
Domeen turundusproff.ee: 5. jaanuar 2009

Tulemused olid meile teada juba teisel päeval pärast kodulehe Tasuta turundus ja internetiturundus avamist, kuid tahtsime olla kindlad et veenduda, kui suuresti otsingutulemus võib nädala jooksul muutuda. Seitsme päeva kirjed  olid suuresti sarnased kui vaid mõned neist vahetasid omavahel kohti. Samas meie äsja registreeritud tasutaturundusjaianternetiturundus.com domeen oli iga päev kolme hulgas ning edestas kõiki vanemaid domeene.

Tasuta turundus ja internetiturundus on seisukohal, et domeeni vanus ei mõjuta Google Caffeine otsingumootori otsingutulemuses pingerida. Seega ei ole alust ka arvamuseks, et äsja registreeritud domeeni omanik peab seetõttu enam pingutama edetabelisse jõudmiseks. Domeeni vanus ei mõjuta usaldusväärsust.

Võrdle andmeid: Google Caffeine

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar