04. aug Nišiturundus

Mis on nišiturundus?


Nišiturundus on evolutsioon internetiturunduses. Nišiturundus on äristrateegia, mis hõlmab toote müüki konkreetsele inimesele, mis põhineb tema huvil ja vajadusel.

Nišš on väike turg. See on ajendatud reaalsete inimeste intensiivsest kirest ja entusiasmist kulutada raha oma harrastusele.

Interneti turundus keerleb ümber üldise turu, kuid suurte tegijate tõttu kasvab konkurents üldisel turul üha tugevamaks. Nišiturundus keskendub väiksematele turgudele.

bmx jalgratas
Näiteks ei keskenduta jalgrattad, vaid valitakse turul nišš ja fookuses on BMX.

Nišiturul edukas olla ei ole väga keeruline. Siinkohal mõned näpunäited, kuidas turul valida oma nišš:
  • Vaata ringi otsingumootorites, mida inimesed otsivad internetist ja millega nad tegelevad vabal ajal. Sul peab olema ka teatud ärivaist, kuid mitmeid interneti vahendid aitavad leida teavet suuremate turuniššide kohta.
Märksõnade uuringuid ja turundusoskused aitavad avastada atraktiivsed nišid turul. Kuulutusteportaalidest võid avastada teavet inimeste hobidest.
  • Järgmise sammuna leia üles mitmeid võimalikud nišitooted. Seejärel saad uurida, kui tulutoovad need on. Otsi reklaamidest kes müüvad neid tooteid internetis, mis on seotud sinu valitud niššiga. Uuri hindu ja toodete kättesaadavust ning uuri nišiturgu otse selle toote tarbijatelt. Võimalik, et sa ise kuulud mõnda huvigruppi, siis see võibki olla sinu võimalus.
  • Uuri konkurente põhjalikult! Millised internetiärid ja kodulehed müüvad sinu valitud nišitoodet internetis? Kasuta otsimiseks märksõna tööriistu, mis annavad sulle ideid pakkumisest ja nõudlusest, ning viitavad konkureerivatele veebilehtedele.
  • Või loo ise nišitoode, mis oleks ainulaadne ja väärtuslik. See võib olla mis iganes atraktiivne teenus või toode teatud huvigrupile, mida on võimalik tellida otse internetist. Ka müügiteabe vahendamine võib olla väga kasulik, eriti kui see on suunatud täpselt sinu poolt valitud sihtrühmale.
  • Loo oma veebileht, mis on pühendatud valitud nišitootele ja paku väärtuslikku sisu. Originaal sisu, et koduleht näeb välja unikaalne, mis loob külastaja jaoks lisaväärtust, hoiab külastaja sinu kodulehel ning näitab unikaalseid nišitooteid.
Nišiturul müüdav teenus või toode peab olema unikaalne ja spetsiifiline, välja arendatud just erilistele inimestele ja huvigruppidele. Kui unikaalset toodet müüb suurtootja, siis hangi ise võimalikud tooted müümiseks, mis oleksid parimad.

Kui lood kodulehte, siis ära keskendu üksnes nišitoote müügile, vaid paku kodulehe külastajatele selle valdkonna uudiseid, blogi, spetsialistide arvamuslugusid, jälgi nišitoote arendamist. Paku teavet harrastamise võimalustest, gruppidest ja nende üritustest. See on suurepärane viis, miks külastajad tulevad tagasi ja koonduvad sinu kodulehe ümber ning kodulehele tulevad ka uued  fännid, kes ei ole näinud sinu nišitooteid või teenuseid.

Nišiturundus on üks paremaid viise tagada edu internetis. See nõuab tööle pühendumist ja palju aega, kuid potentsiaalne kasum on väärt pingutust.

Nišiturundus pakub võimalust luua ise spetsialiseerunud ja tulutoov turg. Võimalusi on peaaegu piiramatul hulgal. Seda saab teha üsna mõistliku reklaamieelarve piires ja niši turu-uuringute abil.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar