21. märts Linkide kvaliteet

Kuidas hinnata linkide kvaliteeti?


Linkide kvaliteet


Kuidas hinnata linkide kvaliteeti?

Kui te ehitate backlinke oma kodulehele, siis te eeldate Google pingereas püsivat tulemust, veel enam, te soovite parandada oma positsioone. Seetõttu ei ole mõtet investeerida SEO tehnikatesse, mille tulemus sulab nagu või pannil.

  • Kuidas hinnata kodulehe linkide kvaliteeti?

  • Milline on hea veebileht, kust tasub hankida backlinke?


Veebilehe PageRank (PR) ei ole nii oluline


Veebilehe kõrge PageRank ei ole nii oluline kui seda kõikjal ühtelugu rõhutatakse. Kuigi paljud SEO spetsialistid kasutavad ja arvestavad seda linkide hankimisel, siis tavaliselt PR tagaajamine muutub ajaraiskamiseks. Kõrge PR muudab linkide ehitamise üsna võimatuks tegevuseks kui seda linkide ehitamine tegelikult on.

Miks PageRank ei ole oluline?


Kui üldjuhul veebilehe sisu on kõrge kvaliteediga, siis ei ole oluline, kas selle veebi PR on kõrge või mitte.
  • Kui veebi ilmub kvaliteedinõudeid järgiv uus veebileht, siis uue lehe PR on esialgselt null. Sellele vaatamata läheb sellel veebil väga hästi, see on ka Google pingereas heal positsioonil.
  • Veebileht, millel täna on PR 0, võib see homme olla juba keskmine.
Kui Google esilehele saaksid vaid veebilehed, millel on kõrge PageRank, siis ei oleks uusi veebilehti Google pingereas.

Google esikohtadel on väga sageli veebilehed, millel PR on madal või 0. Praktika kinnitab, et iga päev ilmuvad top 10 seas uued veebilehed. Võiksime tuua näiteid meie klientidest, kelle lehel PR on madal, kuid leht on Google otsingus kõrgel kohal ja sageli esimene. Miks? Lihtsalt, need on kõrge kvaliteediga veebilehed.

PageRank mida Google avalikult näitab, ei pruugi olla selle veebilehe tegelik PageRank, mida Google kasutab oma algoritmis veebilehe pingereastamiseks, et vähendada manipuleerimise võimalust PageRank väärtuse abil.

Terve mõistus tagab Googles püsivad tulemused


Google algoritm ei ole ju abstraktne matemaatiline valem, mis elab küberelu inimesest sõltumatut, vaid selle koostajad on inimesed ning algoritmiga soovitakse rakendada inimlikku lähenemist - tervet mõistust, see aga tähendab seda, et valemis püütakse jäljendada tavalist mõtteviisi, kuidas üks inimene asja näha võiks ja tulemus Googles kuvatud oleks. Kui inimene suudab hinnata, milline on kvaliteetne veebileht, siis saab seda kirjutada ka valemiks.

Ei ole vaja erilist oskust, et saada aru või hinnata veebilehe kvaliteeti.


Kui te viibite mõnel veebilehel et hankida sealt backlink, siis eelnevalt küsige endalt alljärgnevad küsimused:
  • Kas see veebileht on keskmiselt hea?
  • Kas sellel veebilehel on huvitav sisu?
  • Kas selle veebilehe teemad on seotud teie veebilehe sisuga?
  • Kas see veebileht hoidub spämmi saatmisest?
  • Kas see veebileht ei ole reklaamiportaal (reklaamieesmärgil tehtud)?
  • Kas sellelt veebilehelt on mõtet saada backlink?
Kui te vastate kõigile küsimustele "jah", siis te võiksite proovida saada link sellelt veebilehelt, vaatamata sellele, milline on nendel PageRank kas kõrge või isegi 0.

Linkide kvaliteet = välise SEO kvaliteet.

Google algoritm üritab imiteerida inimlikku mõtteviisi. Kui linkide ehitamisel lähtuda tervest mõistusest, siis kõik sellistel tingimustel hangitud backlingid on kasulikud ka Google algoritmi hilisemate muutuste korral.Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar