14. nov Kõrge riskiga cloaking

Miks cloaking on kõrge riskiga tehnika?


Kõrge riskiga cloaking


Miks cloaking on kõrge riskiga tehnika? Miks me ei soovita seda kasutada oma kodulehel?


Cloaking tähendab, et Googlebot saab võrreldes veebilehe külastajaga erineva sisu. Kui kasutaja soovib külastada veebilehte, siis esitletakse talle normaalne sisu, aga kui selle asemel külastab veebilehte otsingumootor, saadetakse see teisele lehele, mis on spetsiaalselt loodud otsingumootori jaoks. Kui leht on otsingumootori eest peidetud, on sait cloaked.

Kõrge positsiooni saavutanud veebilehed püüdsid sel viisil takistada oskusteabe varastamist, et säilitada otsingumootorites konkurentsieelised. Näiteks võib päringutest konkurendid filtreerida IP-aadressi alusel ja server ei näita neile, kuidas koduleht on otsingumootoritele optimeeritud. Veebilehte saab filtreerida JavaScripti, päises http või IP-aadressi kasutamisega või võttes arvesse geograafilist piirkonda, näiteks filtreerida keele alusel. Kvaliteetsete platvormide puhul on keele filtrer laialt kasutust leidnud võte ja lubatud tehnika. Näiteks kui veebilehel on tõlked ja külastajale valitakse veebilehe sisu brauseri töökeele alusel.

Aga nn automaatne ümbersuunamine on tuntud kui vaese mehe cloaking, mille puhul ei tehta vahet, kas veebilehte külastab otsingumootor või interneti kasutaja.

Fakt on see, et igal veebilehel on mitu versiooni. Kui luua uus sisuleht, siis esmalt tuleb see luua varjatud kujul. Mõnikord projekteeritakse veebileht nii, et otsingumootorid saavad eraldi sisu. Näiteks Googlele üks sisu, aga Bing otsing saab teise versiooni veebilehest, mis on sarnane. Seda tehakse juhul, kui kohalikul otsinguturul valitseb mitu otsingumootorit, kuna otsingumootorite algoritmid erinevad, siis on vaja saavutada kõrge tulemus erinevates otsingutes.

Cloaking on vastuolus Google poolt kehtestatud kvaliteedi nõuetega.

cloaking tehnika
Pildil: Cloaking on väga riskantne, kuna seda kasutatakse sageli petmise eesmärgil.

Sellist asja nagu white hat seo cloaking (nn valge müts) ei ole olemas, vaid üksnes mõnel juhul Google ei pea sellist tehnikat probleemiks.

Paljud inimesed arvavad, et cloaking on eetiline viis jõuda Googles tippu, millel pole midagi pistmist eetikaga. Kuid kindlasti on cloaking ebaeetiline juhul, kui inimesed saavad tulemused, mida nad ei looda leida või ei soovi näha. Matt Cutts selgitab videoklipis, miks te ei tohiks kasutada seda tehnikat oma kodulehel. Vaata klippi.Loe lisaks Wikipedia: cloakingBookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar