18. juuli Kodulehe tekstide koostamine

Kuidas parandada oma kodulehe loetavust?


Kodulehe tekstide koostamine


Kuidas parandada oma saidi loetavust?


Saidi keeruline sõnastus = nadi müük

Sageli veebilehtede sisu on raske mõista tavalisel veebikülastajal. Mõned veebilehed sisaldavad pikki ja keerulisi lauseid.

Väsitavad tekstid kui osavad ja tublid me oleme ei huvita kedagi ja terminitest kubisevad sisulehed ei tähenda professionaalsust. Need lihtsalt näitavad, et veebilehe omanik ei hooli külastajast.

Mida keerulisem ja tehnilisem veebitekst on, seda tõenäolisemalt külastaja tüdineb sisuga kaasa mõtlemisest ja lahkub veebilehelt. Keskmised külastajad on üsna tundlikud kui nad peavad hakkama õppima, et mõista kodulehe teksti ja liiklemist. Nad pigem otsivad teise, lihtsama veebilehe.

Kodulehe loetavuse analüüs on omaette oskusteabel põhinev valdkond, millega tegeletakse üsna põhjalikult ning millel on ka praktiline väljund ja meetod, kuidas muuta veebilehe tekst loetavamaks. Huvi korral rohkem infot: Readability Formulas.

Kui veebilehel on inglise keelne tekst, siis te saate seda testida otse internetist, milleks lisame otselingi: Free Text Readability Consensus Calculator.

Te saate copypaste abil tõsta teksti 150 kuni 600 sõna ning näha analüüsi tulemust. See on tasuta. Tulemus ei pruugi teile meeldida, aga kui te teete sellest vastavad järeldused ning vajalikud parandused, olete astunud edasi suure sammu parema veebi suunas.

Näiteks "About Merko" avalehe tekst saab vaid 30 punkti sajast ja enamus punktides hinded sellest allapoole. 30 on difficult, aga 0-29 on juba very confusing. See on halb. Standard on 60-69 punkti. Kusjuures 90-100 punkti on very easy. Siit lingilt leiate hindamise põhimõtted.

Kuidas parandada oma kodulehe loetavust?

Mõned punktid, mis aitavad teha veebilehe loetavamaks:
  • Kirjutage lühilaused
  • Kasutage sümboleid
  • Koostage rubriike, sisu struktuure
  • Lisage nimekirjadele bullet märgistus
  • Vältige võõrsõnu
  • Kasutage pilte ja graafikat
Kodulehe tekstide koostamine on õnnestunud, kui teksti on kerge lugeda, lihtne mõista, sellel on loogiline ülesehitus ja sealt on mugavalt edasi liikuda.



Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar