29. apr Kodulehe 10 käsku

Kodulehe 10 käsku, mille vastu ei tohi eksida, kuna neil põhjustel inimestele ei meeldi veebileht.


Kodulehe 10 käsku


Kodulehe 10 käsku, mille vastu ei tohi eksida, kuna neil põhjustel inimestele ei meeldi veebileht:

  • Raha teenimine veebilehega on oluline, aga mitte teie kodulehe külastajale, kui koduleht koosneb peamiselt Google'i reklaamidest. Liiga palju Google Ads reklaame!
  • Kas te tahate oodata seni, kuni koduleht näitab ära kõik kohustuslikud klipid. Inimestel pole aega, nad lahkuvad; ka siis, kui allalaadimine on väga aeglane.
  • Kodulehe graafika on kodulehe visiitkaart, millega pöördutakse oma külastajate poole. Inimesed lahkuvad kodulehelt üsna kiiresti, kui seal on üheksakümnendate veebigraafika või on paigast ära disaini värvipalett, kuna pole arvestatud värvipsühholoogia mõju.
  • Kodulehe sisu paigutus ajab külastajad segadusse kui see on keeruline. Keeruline layout on põhjus, miks inimestele veebileht ei meeldi; külastajad ei taha alustada veebilehel õppimisega.
  • Kodulehe navigatsioon tuleks põhjalikult läbi mõelda. Kui menüü asub ka jaluses, lihtsustab see kodulehe külastust. Prismas on palju lihtsam kaubani jõuda kui Rimis, kuna viimases tuleb läbi rännata kõik kohustuslikud levelid (tasemed) ja sopid enne, kui "antakse" vajalik toode. Sama kehtib ka kodulehel. Kui külastaja peab nuputama katse-eksituse meetodil, kus teda huvitav info võiks asuda, siis on asi halb; eriti kui tuleb valida kellena sa veebilehele tulid: olen ettevõtja, tarbija, omanik... jt.  
  • Keegi ei taha näha liiga palju kõrvalist infot, mis häirib. Veenduge, et sisulehel pakutud seosed püsiksid teemas. SEO abil võib inimesed ära tappa.
  • Mõned külastajad ei väärtusta veebilehte, kui sealt puudub blogi.
  • Püsivalt nähtav kontaktinfo on midagi sellist, mis lubab veebilehe külastajal tunda end koduselt, et vajadusel võtta firmaga ühendust. Inimesed vihkavad veebilehti, millel puudub kontakt ja e-post, selle asemel on lahter küsimuse saatmiseks ning pole ka teada, kes selle saab ja kas üldse keegi vastab.  
  • Veenduge, et veebilehe lingid ei oleks katki, vaid töökorras. Inimestele tõesti ei meeldi klõpsata linkidel, mis ei vii neid kuhugi või veel hullem, ootamatult suunavad edasi aadressil, mida nad ei tunne. Näiteks võite Google abil otsida pilte, mille all olev aadress ei ühti pildi tegeliku aadressiga või selle pildi eesmärgiga. Seetõttu on alati oht, et te saate arvutiviiruse. Kui te vaatate pilti, suurelt, ei juhtu midagi; aga niipea kui te klikite pildil et seda vaadata veebilehelt, alustab arvuti programmi instaleerimist ja siis tuleb reageerida välkkiirelt!
  • Kodulehel peaks olema piisavalt teavet, et vastata teie veebilehe külastaja võimalikele küsimustele. Teabe puudumine võib põhjustada nende lahkumist mujale.

Kui nüüd 10 käsku kokku võtta, siis võiks see kõlada umbes nii:  kõike, mida te soovite, et teile tehakse veebilehel, seda tehke ka teistele.


Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar