07. juuli Internetiturunduse kelmus

Internetiturunduses levib alatu võte, kus võetakse ühendust Google otsingutulemuse Top 10 hulka jõudnud ettevõttega ja sõna otseses mõttes ähvardatakse klienti, et juhul kui ta arvet ei maksa, tema veebilehte enam Googles näha ei ole.


Enamasti palutakse tasuda arve summas 1500 krooni, mille eest pakutakse 3 märksõna kuhugi tundmatule veebilehele. 500 krooni tuleb ette maksta. 

Tõepoolest, ettevõte, kes kelmidelt ostab internetiturundust jääbki neile maksma ja selline internetiturunduse teenus ei erine mitte millegi poolest nn katuse pakkumisest. Annate sõrme, võtab käe ja lõpuks elu!

Kuid internetiturunduses nn otsingumootoritele optimeerimine on siiski ühekordne projekt, kus kodulehel viiakse sisse vajalikud muudatused, mida saab vajadusel täiendada. Üks kord optimeerite ja see töötab igal ajal ja rohkem te selle eest maksma ei pea. Edasi saate postitada artikleid või koguda linke. Seda osa võib nimetada teie tasuta turunduseks.

Kui aga keegi pakub, et te saate Googles esimeseks või mõne kindla positsiooni, siis võib üsna kindlalt väita, et tegu on kelmidega. Google algoritmi teab vaid Google ja keegi peale Google ei saa teie veebilehe kohta otsingutulemuses määrata. Ka  ei tasu usaldada masspostituse hinnapakkumist või lambist tehtud pakkumist selleks puhuks.

Antud juhtumi puhul on tegu pigem tavalise bännerreklaamiga, kuid  kahjuks tundmatul lehel.

Tekstirlingi ostmine Delfi portaali on sisuliselt sama tegevus, ainult et Delfi müübki tekstilinki, mitte ei müü Googlesse esikohta. Delfi portaali suuruse tõttu on teie tekstilingil oluliselt rohkem kaalu, mille tulemusel parandate positsiooni Google orgaanilises otsingutulemuses.

Kelmid pakuvad "3 märksõna Google esilehel".

Kuivõrd tegu on vene keelt kõnelevate isikutega, siis võib  neile andeks anda ehk tahavad nad öelda, et teenuse ostja saab vabalt valida 3 märksõna, mille abil saab ta Googles parema koha.

Enamasti inimene ei tee vahet ausal ja nn "mustal" internetiturundusel, eriti kui varem ei ole internetiturunduses kogemust või puudub kokkupuude otsingumootoriturundusega. Seetõttu võib küll uskuma jääda, et nüüd kaob tema veebileht Google ostingutulemusest.

Kliendile teatati, et nüüd tuleb maksta või muidu ...

"Minule teatati, et kui meie ei ole huvitatud selle arve tasumisest siis esimestele lehtedele Googles kindlasti ei jää" selgitas meile klient.  Kuna kliendi veebileht oli juba meie poolt otsingumootoritele optimeeriitud, siis jäi see kelmidele silma ja temaga võetigi ühendust. 

Kuidas töötab kelmide ärimudel?

Pakkumisega lüüakse silmist pimedaks. See tundub väga ahvatlev ja sellise nipi eesmärk on hajutatada kliendi tähelepanu. Teisalt, keegi ju ei taha Google otsingutulemustest ära langeda. Seetõttu on täiesti võimalik, et mitmed firmad langevadki ohvriks. 1500 krooni eest paari märksõnaga Googles olla, polegi ju  nii paha mõte või mis?! Ps. Kui teile on tehtud sarnane pakkumine, siis  saatke see  edasi meile ja me pakume teile sama teenust tasuta.

Kelmide tegelik eesmärk on easy-money. Niipea kui te järgmist  perioodi ei ole nõus tellima, võetakse märksõnad maha ja teie veebileht otseloomulikult langeb orgaanilises otsingutulemuses tahapoole - teilt on põhjust raha nõuda.

Tegelikult on sellise teenuse puhul tegu bännerreklaamiga

Mida saate osta sundimatult teemaportaalidest, et mitte siduda ennast pseudoportaaliga, mida keegi peale otsirobotite ei külasta.  Loomulikult toimib tekstilink antud juhul ka Google heaks, kuid reklaami on mõtet osta eelkõige portaalidest, kus on kõrge külastatavus või vähemasti on see teemaportaal.

Ka tuleb firma juhil uurida, missugune positsioon on teenusepakkuja veebilehel otsingumootori otsingutulemuses. Siinkohal võime kinnitada, et antud teenuse pakkuja ei ole oma valdkonna olulise märksõnaga  Google esilehel ja asub koguni võrreldes konkurentidega 39 kohal! Kui  me uurisime nende poolt tehtud veebilehti, siis ka need ei lähtu internetiturunduse põhimõtetest või on otsingumootoritele optimeerimata ning tehtud paljude vigade ja puudustega.

Mida on hea teada linkide hankimisel?
  • Otsingumootoritele optimeerimine sisaldab enamasti ka linkide lisamist veebilehtedele, aga kui te peate just ostma, siis rahaliselt on kasulikum  osta  mõnest  teemaportaalist.
  • Suurem portaal, parem positsioon.
  • Kindlasti peaks link sisaldama teile olulist märksõna.
  • Artiklis saate lisada lingid mitme erineva märksõna peale.
  • Mida enamates kohtades te parasjagu reklaami teete, seda enam tõuseb ka teie veebilehe positsioon Google orgaanilises otsingutulemuses. Samas see tähendab paratamtult ka seda, et kui te lõpetate reklaamid, langeb teie veebilehe positsioon Googles. Seetõttu on hea panna linke näiteks blogides, kuhu jääb see alles.
  • Võimalusel pange linke just teemalehele. See on Google meelest kaalukam kui teemaväline veebileht.
  • Paljudel juhtudel saab linke lisada tasuta. Näiteks bogid.
Linkide hankimisel näeb tulemust juba paari päeva jooksul. Proovige lisada üks link või artikkel korraga ja mõne päeva pärast vaadake kui palju teie veebileht ettepoole jõudis. Siis lisage uus ja jätkake oma positsiooni kindlustamist.

Pidage alati meeles, et mida iganes teile internetiturunduses pakutakse, siis mitte keegi ei saa teid kukutada Google otsingutulemuses kui vaid Google.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar