30. aug Google realtime search - otsing reaalajas

Google Realtime Search võimaldab otsingutulemusi jälgida reaalajas, nende tekkimise järjestuses. Näiteks saavad fännid jälgida lemmiksportlasest avaldatud infot: uudiseid, kommentaare, blogi postitusi, Twitteri sirinat jt.


Google realtime järjestab sündmused nende veebi tekkimise alusel, näiteks te soovite mõnel sündmusel või vestlusel või isikul silma peal hoda. Siis sisestage see Google realtime otsingusse ja teile kuvatakse internetis avaldatud kirjed nende tekkimise järjestuses.

google realtime search

Lisaks näidatakse selle kohal ajagraafikut, millel saate hiirega liikuda ja valida ajavahemik. Hiirenool asendub sinise ristkülikuga (vaata pildil).

Tundub, et Eestist otsides uued kirjed ei teki iseenesest, vaid teil tuleb vajutada otsingumootori nupul "search"  või arvuti klaviatuuril F5 ning siis kuvatakse eespool uuemaid, kui keegi vahepeal on midagi juurde lisanud. Aga siiski, google.com/realtime puhul tekivad kirjed reaalajas. Väga efektne! Proovige näiteks otsida "obama" ja praktiliselt iga minut tekib mitu uut kirjet.

Proovige näiteks ka mõne teemaga jälgida uudiseid - breaking news, spordiüritust, TV show, valituse eelnõu või liiget või avaliku elu tegelast.

Otsingutulemuse all asub tekst "Stay up to date on these results" selle all link Create an email alert for, mis avab uue Google võimaluse, kust te võite kogu info sellest otsingust tellida oma e-mailil.  Sagedusel siis "kui juhtub" s.t  otsekohe või üks kord päevas või üks kord nädalas. Ajakirjanike jaoks eriti mugav viis isikute või sündmuste käigul näpp pulsil hoida. 

Partneritena on  Google poolt kaasatud: Facebook, MySpace, Friend Feed, Jaiku, Twittwer jpt. Esimesi samme tehakse ka nutitelefonidega. 

Video: What´s happening right now?
Uudne Google otsing: Google realtime

Bookmark and Share

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar